Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaoğlu, Aslantepe'ye 400 Metreden Bakacak

Ali Ağaoğlu, Seyrantepe'de Galatasaray'ın arazisi yanında bulunan arazide 400 metreye kadar yükselebilecek İstanbul'un en yüksek kulesini yapacaklarını açıkladı. Ağaoğlu, şubatta yapılacak ihale sonrasında "Çıkabileceğimiz kadar yükseğe çıkacağız" dediği projede 300 metreyi geçeceklerini, 400 metreye kadar çıkabileceklerini söyledi.

Sabah Gazetesi
Ağaoğlu, Aslantepe'ye 400 Metreden Bakacak

Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Seyrantepe'de Galatasaray'ın arazisi yanında bulunan arazide 400 metreye kadar yükselebilecek İstanbul'un en yüksek kulesini yapacaklarını açıkladı. Ağaoğlu, şubatta yapılacak ihale sonrasında "Çıkabileceğimiz kadar yükseğe çıkacağız" dediği projede 300 metreyi geçeceklerini, 400 metreye kadar çıkabileceklerini söyledi. Ağaoğlu, Seyrantepe'de yapacakları rezidans, ofis ve kongre otelinden oluşacak projenin 1.5-2 milyar dolara malolacağını kaydetti. Ağaoğlu İnşaat, şubatta Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak GYO'nun Seyrantepe'deki arazisini 232 milyon 925 bin YTL ile idareye en yüksek payı vererek kazanmıştı. Bilindiği gibi şu anda İstanbul'un en yüksek projesi Maslak'ta Kiler Holding tarafından yapımı devam eden 261 metre yüksekliğindeki Sapphire projesi.

Dubai'ye fuara gitti

Ağaoğlu, Seyrantepe'de yapacakları projeyi "Sapphire'in yüksekliğini epey geçecek. İstanbul'un en yüksek binası olacak" sözleriyle ifade etti. Ağaoğlu, yüksekliği ile İstanbul'un simgesel projelerinden biri olması hedeflenen proje için bugün Dubai'ye gidiyor. Dünyanın en yüksek binalarının yapıldığı Dubai'de yüksek bina teknolojileri ile ilgili bir fuara katılarak Seyrantepe projesine netlik kazandıracak. Ağaoğlu, yüksek binaların teknolojik yatırımlar gerektirdiğini, yapacakları proje de üstün teknolojilerle donatılacağından Dubai'deki fuara katıldıklarını söyledi. Ali Ağaoğlu, proje için şimdilik altı avan proje hazırladı.

 Proje, rezidans, ofis ve kongre otelinden oluşacak

Ağaoğlu'na bağlı Akdeniz İnşaat şubatta TOKİ'nin iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen turizm ve ticaret imarlı arsaya 605 milyon YTL hasılat, idareye de yüzde 38.5 oranla toplam 232 milyon 925 bin YTL idare payı ödemeyi taahhüt ederek kazanmıştı. Brüt 46 bin, net 29 bin 640 metrekarelik emsali 2 olan arsaya 92 bin metrekarelik inşaat izni bulunuyor. Binanın rezidans, kongre oteli ve ofis binalarından oluşacağını belirten Ağaoğlu, proje bünyesinde alışveriş merkezinin olmayacağını ancak binaların alışveriş ihtiyaçlarını karşılayacak farklı ünitelerin bulunacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agaoglu-aslantepeye-400-metreden-bakacak_64836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!