Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ağaoğlu Ayazma Projesini Eylülde Satışa Çıkarıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin iştiraki Emlak Konut GYO’ya ait Ayazma’daki 202 bin metrekarelik arsa üzerine proje yapma ihalesini kazanan Ali Ağaoğlu, eylül ayında satışa çıkaracağı projenin detaylarını anlattı.

Milliyet Gazetesi
Ağaoğlu Ayazma Projesini Eylülde Satışa Çıkarıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin iştiraki Emlak Konut GYO’ya ait Ayazma’daki 202 bin metrekarelik arsa üzerine proje yapma ihalesini kazanan Ali Ağaoğlu, eylül ayında satışa çıkaracağı projenin detaylarını anlattı. Projenin fiyatı üzerine çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ali Ağaoğlu, “Proje için ruhsatı aldık. Emlak Konut’a taahhütümüz 747 milyon TL. 1+1 ile 4+1 arasında farklı alternatiflerin olacağı projede 40 adet de villa olacak. Ayazma’da ikinci bir Bahçelievler vakası yaşatacağız. Kat planlarını hazırladık. Ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1’ler üzerine yoğunlaştık. Tıpkı Bahçelievler’de olduğu gibi oturum amaçlı alanların ağırlıkta olduğu, yatırım açısından da alanlara kazandıran proje yapacağız” dedi.

Bahçelievler projesini 2009 yılının Mart ayında satışa çıkardıklarını hatırlatan Ağaoğlu, “Durgunluk ve kriz ortamında 1.400 konutu 3 gün gibi sürede satmıştık. Herkes şaşırmıştı. Ayazma’da da aynısını yapmayı düşünüyorum. İsteyenle bahse girmeye hazırım. Projedeki 3 bin 200 konutu 1 haftadan daha kısa sürede satacağım” şeklinde konuştu.

Golf sahası da olacak

Projede 9 delikli mini golf sahasının olacağına dikkat çeken Ağaoğlu,  çocukların ve gençlerin paten yapacağı alanların da olacağını söyledi. Enerjinin, projede yapılacak kojenerasyon santralinde üretileceğini anlatan Ağaoğlu, artan enerjinin dışarıya da satılacağını, sitede oturanların yüzde 20 oranında elektrik faturasını daha az ödeyeceğini ifade etti. Projede 130 metre uzunluğunda ve 1600 metrekare alanlı yüzme havuzu inşa edileceğini dile getiren Ağaoğlu, bu havuzun Türkiye’de bir konut projesinde bugüne kadar inşa edilen en büyük yüzme havuzu olacağını anımsattı.

İstinye Park’ın benzerini yapacak

Projenin içinde alanları 100 ile 150 metrekare arasında değişen alanlı 47 dükkan bulunduğunu belirten Ali Ağaoğlu, “Toplamda 13 bin metrekare alanlı bir AVM yapacağız. İstinye Park tarzı dükkanlar bir meydanın etrafında toplanacak. Sadece sitede oturanların bölgede oturacak üst gelir grubunun ihtiyacını gören bir çarşı projesi hayata geçireceğiz” dedi.

‘Ödül bekliyorum’

Proje üzerinde aylardır çalıştıklarını vurgulayan Ali Ağaoğlu, “Bugüne kadar satışa çıkarılan projeler arasında konsept ve metrekare açısından en ergonomik, uyumlu, sürdürülebilir yaşamın en ucuz olduğu, buna rağmen aidatların alınan hizmetlere göre çok düşük kalacağı bir proje yapacağız. Ulusal ve uluslararası ödüller bekliyorum. İşin ehli jürilerin vereceği ödülleri kabul ederiz. Bağış ve parayla ödül verecek olanı, bunun için yanıma geleni kovarım. Parayla pulla alınan ödüllere ‘kerizlik madalyası’ denilir. Bu madalyadan bende bir kamyon var. İsteyene istediği kadar verebilirim” diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/agaoglu-ayazma-projesini-eylulde-satisa-cikariyor_82271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!