Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ahmet Misbah Demircan'a "Şanzelize" Tepkisi

“Okmeydanı’na Şanzelize yapacağız” diyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a mahalleli tepki gösterdi. Mahalleliler projenin hayal olduğunu, tapuların karşılığında ödeyemeyecekleri borçlara mahkum edildiklerini söyledi.

yapi.com.tr
1 Ahmet Misbah Demircan'a "Şanzelize" Tepkisi

BirGün Gazetesi'nden Rüya Yüksel'in haberine göre, Okmeydanı Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Çetkin, sadece 233 kişiye tapu verildiğini, Beyoğlu Belediyesi’ne ait “Vatandaşın Okmeydanı” adlı internet sitesinde de bunun görülebileceğini söyledi. “Tapu için müracaat edenlerden peşinat ödemeleri isteniyor. Ancak vatandaşın bundan haberi yok. Vatandaş ‘Siz paradan hiç bahsetmediniz. Siz müraacat et dediniz geldim. Ben bu parayı bulamam’ diyor.” Çetkin, başvuru yapan ve yüzde 10’u peşin, kalanını da 60 ay taksitle ödeyebilenlerin tapu alabildiklerini belirtti. Okmeydanı halkının peşinatı da taksitleri de ödeyemeyeceğine değinen Çetkin durumu şöyle açıkladı: “Belediye vatandaşı tehdit ediyor. ‘Sen bana müracaat ettin. Sözleşme yapmazsan ben bu arsayı yasanın verdiği yetkiyle satışa çıkarırım’ diyor.”

Tarlabaşı'nın 80 katı rant

Çetkin, “2005’te evleri yıkıp park yapacağını söyledi. Park yaptı ancak 3-4 yıl sonra parkı ve yanındaki top sahasını elimizden alıp orayı Okçular Vakfı’na teslim etti. Biz devlete güvenmiyoruz. Okmeydanı’ndaki proje Tarlabaşı’nın 80 katı büyüklüğünde bir proje. Buradaki rantı siz düşünün” dedi.

Gökdelenler hayal!

Projenin paylaşılan görüntülerindeki gökdelen ve teraslara değinen Çetkin, Okmeydanı’nın Haliç’e bakan tarafında en fazla 4 katlı bina yapılabileceğini, kot farkıyla birlikte ancak 10 kata çıkılabileceğini belirtti. Çetkin, gökdelenlerin hayal olduğunu belirterek “Ahmet Misbah Demircan’ın ayakları yere basmıyor. Hayallerini anlatıyor. Videolarda gökyüzüne ok atıp yıldızları düşürüyorlar. Ustalaşırlarsa ayı da düşürebilirler” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahmet-misbah-demircana-sanzelize-tepkisi_117106.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • hem isgalci olarak kira vermeden yillarca bedava oturucan, hemde devlet sana tapu verirken ucret istiyor diye aglayacan.. Sizin gibi isgalcilere ben hakkimi helal etmiyorum.. Suc sizin degil sizin gibilere hak verenin..!!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!