Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ahmet Vefik Alp'ten İstanbul’a '96.896' Kere Teşekkür

DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, mimar ve kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, yazılı bir açıklama yaparak 29 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. "Aday olduğum 1994, 1999 ve 2004 seçimlerinde çok daha yüksek oranda oy almıştım" diyen Alp, yine de projelerine güvenerek oyunu veren 96 bin 986 Istanbulluya teşekkür etti.

yapi.com.tr
Ahmet Vefik Alp'ten İstanbul’a '96.896' Kere Teşekkür

SP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, mimar ve kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp , yazılı bir açıklama yaparak 29 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. "Aday olduğum 1994, 1999 ve 2004 seçimlerinde çok daha yüksek oranda oy almıştım" diyen Alp, yine de projelerine güvenerek oyunu veren 96 bin 986 Istanbulluya teşekkür etti. Neden başarısız olduğunun değerlendirmesini de yapan Alp, başarısızlığın gerekçelerini şöyle sıraladı:

. AKP karşıtı seçmenin CHP adayında birleşmesi: Partisi ne olursa olsun, inandığı aday kim olursa olsun İstanbul seçmeni AKP karşısında en güçlü gözüken CHP adayında birleşti. Bana inanan dostlarımın, hatta yakın akrabalarımın dahi CHP adayına oy verdiğini biliyorum. Bence her seçmen inandığı adaya oy verse daha sağlıklı bir tablo ortaya çıkardı.

. DSP'nin 5 Milletvekilinin CHP adayına destek vermesi: Kendi partimin Milletvekilleri rakibimi desteklerse millet bana nasıl oy versin? Keşke parti içi kavgalarını seçimlerden sonra yapsalardı. 

. Sesimi duyuramamış, kitlelere ulaşamamış olmam: Kampanya bütçem, başı çeken partilerin ilçe başkan adaylarının bütçelerinden azdı. Bazı muhtar adayları dahi benden daha yüksek bütçeler kullandı. TV'ler para istiyordu; veremedik. Billboard, resim, vs çok kısıtlı olabildi. Seçim günü dahi aday olduğumu duymamış yakın dostlarıma rastladım; halen de rastlıyorum.

. Medyanın Büyükşehir seçimini AKP-CHP adayları arasına sıkıştırması: Basın yayın organları, sadece AKP ve CHP adaylarına yoğunlaştı. Ben ve diğerleri seçimde yok gibiydik; netice de öyle oldu.

. Bazı DSP ilçe örgütlerinin beni benimsememesi: Bazı ilçe örgütleri beni benimsemedi; buralarda afişlerim asılmadı, anonslarım yapılmadı.

Ahmet Vefik Alp ile seçim öncesi yaptığımız röportajı okumak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/ahmet-vefik-alpten-istanbula-96-896-kere-tesekkur_68206.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!