Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AK-TUR Aldığı Parayı Ödeyecek

Muğla'nın Datça İlçesi’ndeki AK-TUR Tatil Sitesi’nde, 31 Ağustos’ta yönetim kurulu kararı ile başlanan girişlerden ücret alınması uygulaması, Hürriyet Ege’nin manşetine taşıdığı haberi üzerine sona ererken, son darbe de Datça Tüketici Hakem Heyeti’nden geldi. Ücretli giriş uygulaması kaldırıldıktan sonra, daha önce ücret ödeyen Bingöl Etisoy’un

Hürriyet Gazetesi
AK-TUR Aldığı Parayı Ödeyecek

Muğla'nın Datça İlçesi’ndeki AK-TUR Tatil Sitesi’nde, 31 Ağustos’ta yönetim kurulu kararı ile başlanan girişlerden ücret alınması uygulaması, Hürriyet Ege’nin manşetine taşıdığı haberi üzerine sona ererken, son darbe de Datça Tüketici Hakem Heyeti’nden geldi. Ücretli giriş uygulaması kaldırıldıktan sonra, daha önce ücret ödeyen Bingöl Etisoy’un Datça Tüketici Hakem Heyeti’ne yaptığı başvuru değerlendirilerek, sonuçlandırıldı.

Heyetten karar

Kaymakamlık, Belediye, Tüketici Hakları Derneği, Ticaret Odası ve Esnaf Odaları ile Baro temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan heyet, Etisoy’un şikayeti üzerine AK-TUR yönetiminden savunma istedi. Ancak, AK-TUR yönetimi, bu isteği karşılamadı. Heyet bunun üzerine yaptığı toplantıda, AK-TUR’un siteye giren vatandaşlardan giriş ücreti almasını haksız bularak, vatandaştan alınan paranın iadesine karar verdi. Karar, heyet tarafından Datça Kaymakamlığı’na da bildirildi. Vatandaşların, yanlarında getirecekleri AK- TUR’un kestiği fişlerle paralarını geri alabilecekleri ifade edildi.

Ayıplı hizmet

Tüketici Hakları Derneği Datça Şube Başkanı Orhan Keskinsoy, "Bu bir ayıplı hizmetti. Yasada karşılığı olmayan bir para alınmıştır. Bu kararımız benzer uygulamalara örnek teşkil edecektir. Olayı kamuoyu gündemine taşıyanları kutluyorum" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ak-tur-aldigi-parayi-odeyecek_73971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!