Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa Özel Ürünleriyle Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nda

Akçansa, bu yıl 32.’ si düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nda Türkiye’de bir ilk olan yatay tasarımlı çimento torbalarını sektörün beğenisine sundu. 10 Mayıs Pazar günü sona erecek olan Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’na katılan Akçansa, yeni çimento torbalarının yanı sıra Viskobeton ve Dekobeton markalı ürünlerini de uygulamalı

yapi.com.tr
Akçansa Özel Ürünleriyle Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nda

Akçansa, bu yıl 32.’ si düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nda Türkiye’de bir ilk olan yatay tasarımlı çimento torbalarını sektörün beğenisine sundu. 10 Mayıs Pazar günü sona erecek olan Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’na katılan Akçansa, yeni çimento torbalarının yanısıra Viskobeton ve Dekobeton markalı ürünlerini de uygulamalı olarak sergiliyor.

Türkiye’de bir ilk: Yatay Tasarımlı Çimento Torbası

Çimento sektörüne sunduğu yenilikçi çözümlerle fark yaratan Akçansa, bir ilke imza atarak yatay tasarımlı çimento torbalarını piyasaya sürüyor. İnovasyona büyük önem veren ve bu konuda yatırım yapan Akçansa,  kullanım kolaylığı sağlayacak ve Türkiye’de bir ilk olan yatay çimento torbalarını Yapı 2009 Fuarı’nda tanıtıyor.

Standda Viskobeton ve Dekobeton uygulamaları

Kendiliğinden yerleşen, sıkışan ve seviyelenen bir beton olan Viskobeton, yüksek viskozitesi ve akıcı kıvamı ile ayrışmadan kararlılığını koruyor. Kendiliğinden yerleşme yeteneği ile sık donatıların arasından geçebiliyor ve vibratörle yerleştirme gerektirmiyor ve işçilikten ve zamandan tasarruf sağlıyor. Boşluksuz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmesini sağlıyor. Viskobeton, standart beton yerine tüm taşıyıcı yapı elemanlarında, güçlendirme projelerinde, sık donatılı yerlerde kullanılıyor.

Viskobeton’un alt sınıflarını da markalaştırarak sektörün ihtiyaçlarına en kolay şekilde ulaşmasını sağlamayı amaçlayan Akçansa, aynı zamanda müşterilerine en uygun çözümü sunmayı hedefliyor.

Söz konusu ürünler; temel betonlarda kullanılabilen Viskotemel, bina yatay döşemelerinde kullanılabilen Viskokat ve düşey elemanlarda kullanılabilen Viskoperde’den oluşuyor. Kullanım amacı açısından birbirinden değişiklik gösteren yeni ürünler,  projede yaratılan çözüm ortaklığına göre de dizayn değişikliği – yayılma - tane boyutu - priz süresi gibi özellikleri ile farklılaşıyor.

Çelik tel donatılı Drabeton, çelik tellerin homojen bir şekilde dağılmasıyla üç boyutlu bir donatı sistemi oluşturuyor. Yüksek enerji yutma kapasitesine sahip olan Drabeton, betonda çatlak sonrası oluşan davranışları iyileştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-ozel-urunleriyle-uluslararasi-yapi-2009-istanbul-fuarinda_68816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!