Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa Performansına İvme Kazandırıyor

Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 31 Aralık 2007 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, Akçansa 2007 yılında 185.8 milyon YTL net kâr elde etti.

yapi.com.tr
Akçansa Performansına İvme Kazandırıyor

b>Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı ile Türk çimento ve hazır beton sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren Akçansa, 2007 yılına ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 31 Aralık 2007 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, Akçansa 2007 yılında 185.8 milyon YTL net kâr elde etti. Şirketin cirosu, 2006 yılına göre yaklaşık yüzde 20 oranında artışla 690.6 milyon YTL olarak gerçekleşti.

Şirketin yurt içi çimento satışları 2006 yılına göre % 21 artarak 5 milyon tona ulaştı ve bu satış rakamıyla önemli bir rekora imza atılmış oldu. Hazır beton satışları ise yüzde 10 artarak 3.2 milyon m3 olarak gerçekleşti.

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen bu başarıyı şöyle özetledi:

“Sürdürülebilir büyüme odaklı performans kültürümüz çerçevesinde sürekli iyileştirme sağlayarak iş yapmanın karşılığını, başarılı sonuçlar ile aldığımız, Ladik fabrikasının şirketimiz bünyesine katıldığı ve organik büyüme anlamında en büyük yatırımımız olan Çanakkale fabrikamızdaki ikinci üretim hattı çalışmalarının tamamlanma aşamasına ulaşılan 2007 yılı, Akçansa için dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz bir yıl oldu. Ortaklarımız, çalışanlarımız, yatırımcılarımız, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız, kısacası tüm sosyal paydaşlarımız ve Türk Toplumu için değer yaratarak büyümeye devam edeceğiz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansa-performansina-ivme-kazandiriyor_59722.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!