Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKÇANSA’dan 2007’nin İlk 6 Ayında Üstün Performans

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı ile Türk çimento ve hazır beton sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren Akçansa, 2007 yılının ilk altı ayına ilişkin mali sonuçlarını açıkladı.

yapi.com.trb>Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı ile Türk çimento ve hazır beton sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak faaliyet gösteren Akçansa, 2007 yılının ilk altı ayına ilişkin mali sonuçlarını açıkladı.

Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 30 Haziran 2007 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre; 2007 yılının ilk yarısında amortisman öncesi faaliyet karı 116.4 milyon YTL olarak gerçekleşen Akçansa, 102.1 milyon YTL net kâr elde etti. Şirketin altı aylık cirosu, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 33 oranında artarak 343.6 milyon YTL olarak gerçekleşti.

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, şirketin 2007 ilk yarıyıl mali sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Türkiye ölçeğinin üzerinde bölgesel bir güç olma hedefimiz doğrultusunda, Çanakkale Fabrikamıza yapmakta olduğumuz 135 milyon dolarlık yatırıma ilaveten, Ladik Çimento Fabrikası Mayıs 2007’de Akçansa tarafından satın alındı. Böylelikle çimento üretimimiz, yıllık 8 milyon ton seviyesine ulaşmış oldu".

Değer yaratarak sürdürülebilir büyüme
Göçmen, sözlerini şöyle noktaladı: “Sürdürülebilir büyüme odaklı performans kültürümüz çerçevesinde sürekli iyileştirerek iş yapmanın karşılığını, başarılı sonuçlar ile alıyoruz. Ortaklarımız, çalışanlarımız, yatırımcılarımız, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız, kısacası tüm sosyal paydaşlarımız ve Türk Toplumu için değer yaratarak büyümeye devam edeceğiz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansadan-2007nin-ilk-6-ayinda-ustun-performans_56050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!