Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akçansa'dan 2008'in İlk Yarısında 69.9 Milyon YTL Net Kâr

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı Akçansa, 2008 yılının ilk altı ayına ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 30 Haziran 2008 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre; şirketin altı aylık cirosu bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 18 oranında artarak

yapi.com.tr
Akçansa'dan 2008'in İlk Yarısında 69.9 Milyon YTL Net Kâr

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortaklığı Akçansa, 2008 yılının ilk altı ayına ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Akçansa’dan İMKB’ye gönderilen 30 Haziran 2008 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre; şirketin altı aylık cirosu bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 18 oranında artarak 405.3 milyon YTL olarak gerçekleşti. Akçansa 2008 yılının ilk yarısında 69.9 milyon YTL net kâr elde etti.

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Artan üretim gücümüzle, Akçansa olarak başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz" dedi. Gürdal, İstanbul Sanayi Odası’nın ’Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nu açıkladığı 2007 yılı raporu ile ilgili olarak ise, “İSO 2006 raporunda 59. sırada yer alırken, 2007 yılında gösterdiğimiz performans ile ismimizi 51. sıraya taşımayı başardık. 2008 yılında Çanakkale fabrikamızda devreye aldığımız ikinci üretim hattımız ile ulaştığımız dev boyut ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ismimizi daha üst sıralara yazdırmayı ve çimento sektöründeki liderliğimizi pekiştirmeyi hedefliyoruz” yorumunu yaptı.

Gürdal, sözlerini şöyle noktaladı: “Ortaklarımız, çalışanlarımız, yatırımcılarımız, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız, kısacası tüm paydaşlarımız ve Türk Toplumu için değer yaratarak büyümeye devam edeceğiz”.

Akçansa

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 30’un üzerinde hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet veriyor. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşti ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürüyor.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümek olarak tanımlanıyor. Şirketin misyonu ise toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmak. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcansadan-2008in-ilk-yarisinda-69-9-milyon-ytl-net-kar_63164.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!