Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akçapınar Sahili'ndeki Kaçak Yapılar Kaldırıldı

Muğla’nın Ula ilçesi Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde bulunan ve Nitelikli Koruma Alanı statüsündeki Akçapınar Sahili'ndeki kaçak inşa edilen 6 adet bungalov çevrecilerin şikayetleri üzerine kaldırıldı.

yapi.com.tr
Akçapınar Sahili'ndeki Kaçak Yapılar Kaldırıldı

Muğla'nın Ula ilçesi Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde bulunan ve Nitelikli Koruma Alanı statüsündeki Akçapınar Sahili’nde 4 yıl önce kaçak olarak inşa edilen 6 adet bungalov kaldırıldı. Kitesurf yapılan ve şahıs arazisi olan sahildeki kaçak yapılaşmaya karşı bölgedeki sivil toplum örgütleri yıllardır mücadele veriyorlardı.

Sözcü’den Mustafa Sarıipek’in haberine göre; söz konusu kaçak yapılarla ilgili yapılan şikayetler sonucunda Ula Belediyesi'nin 2019 yılında yıkım kararı almasına karşın bu kararı ekipmanı olmadığı gerekçesi ile sürekli geciktirdiğini belirten Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) üyeleri, “Belediye hakkında görevi kötüye kullanma gerekçesi ile yapılan suç duyurusu ve verilen şikayet dilekçeleri sonucunda önce bungalovların aynı alanda yerleri değiştirilerek sanki kaldırılmış gibi tutanak tutulmuştu. Kaymakamlığa yeniden verilen şikayet dilekçeleri üzerine bu kez bungalovlar tırlara yüklenerek Gökova dışına taşındılar.” diye konuştu.

Aynı alanda başka kaçak yapılar da var
MUÇEP Gökova Meclisi geç de olsa bu olumlu gelişmeyi memnuniyetle karşıladıklarını, ancak Kitesurf Plajı olarak bilinen alanda kaçak yapılaşmanın bununla sınırlı olmadığını bildirdi. MUÇEP temsilcileri, Akçapınar Sahili’nde Kitesurf Plajı’nın devamında hazineye ait arazi üzerinde de kaçak binalar yapıldığını, bunlarla ilgili de dilekçeler verdiklerini ve kaldırılması için ilgililerin bir an önce gereğini yapmasını beklediklerini söyledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akcapinar-sahilindeki-kacak-yapilar-kaldirildi_189777.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!