Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akfırat ve Orhanlı’ya 191 Milyon YTL’lik Yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile belde belediyelerinin Akfırat ve Orhanlı'ya yaptığı 26 eser, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tepeören Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Akfırat Belediye Başkanı Sakıp Kurt ve Orhanlı Belediye Başkanı Cemil Ekşi’nin yanı sıra çok sayıda belediye başkanı ve vatandaşlar

ibb.gov.tr
Akfırat ve Orhanlı’ya 191 Milyon YTL’lik Yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile belde belediyelerinin Akfırat ve Orhanlı'ya yaptığı 26 eser, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tepeören Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Akfırat Belediye Başkanı Sakıp Kurt ve Orhanlı Belediye Başkanı Cemil Ekşi’nin yanı sıra çok sayıda belediye başkanı ve vatandaşlar katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Akfırat ve Orhanlı’ya 5 yıla yakın bir sürede 191 milyon 234 bin 894 YTL yatırım yapıldığını ve bunun 159 milyon YTL’sinin Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından oluştuğunu belirterek, “Bugün Akfırat ve Orhanlı beldelerinde ulaşım, su, atıksu, çevre düzenlemesi, park ve bahçe gibi yatırımlardan oluşan 26 projenin açılışını yapıyoruz. Bunlardan Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan yatırım ve hizmetlerin toplam maliyeti 45 milyon 820 bin 494 YTL. Daha önce de bu iki beldeye 111 milyon 114 bin 400 YTL’lik yatırım yaptık. Gelecek dönem Sabiha Gökçen Havalimanı’na getireceğimiz metro burada yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak” dedi.

‘Belde ve köylerin su-atıksu sorunu bitirdik…’

Ulaşıma yapılan yatırımlarla toplu ulaşımda ve trafikte çok ciddi mesafeler aldıklarını vurgulayan Başkan Topbaş, göreve geldiklerinde 3 milyon 900 bin olan günlük toplu taşıma rakamının yatırımlar sayesinde bugün 6 milyona çıktığını söyledi. Metro, tramvay, metrobüs ve deniz ulaşımı yatırımlarıyla herkesin toplu taşımayı tercih eder hale geldiğini anlatan Kadir Topbaş, “Göreve geldiğimizde 44 kilometre olarak devraldığımız raylı sistemlere 29 kilometre ekleyerek 73 kilometreye ulaştık. 63 kilometrelik metro çalışması da hızla devam ediyor. İstanbul’da altyapıdan çevre düzenine, doğalgazdan köylere kadar götürdüğümüz su, atıksu, park-bahçe ve spor yatırımlarına kadar her alanda, her noktada hizmetimizle varız. İstanbullular çok ciddi anlamda doğalgaz kullanıyor. Akfırat’taki su ve atıksu sıkıntısını da bitirdik. 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbulumuzu buna yaraşır bir güzelliğe kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

‘Tren raydan çıkar biz yoldan çıkmayız!...’

AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilattan ve vatandaşlardan gelen destek doğrultusunda kendisini yeni dönemde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdiğini hatırlatan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz hizmete sevdalıyız. Parti teşkilatım gelecek dönemde de belediye başkanlığına aday olmamı öngördü ve böyle bir sorumluluğu üzerimize yükledi. Ancak esas kararı 29 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbullular verecek. Destekleriniz sandığa yansıra hizmete hız kesmeden devam edeceğiz. Bazıları da bu makamları ele geçirmek için bir takım yalan ve iftiralar ortaya koymaya çalışıyorlar. Tren raydan çıkar, biz yoldan çıkmayız. Bizi başkalarıyla karıştırmasınlar. Sayın Baykal’ın basın toplantısına sokmadığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı yazılı açıklama yaparak, ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi il başkanının ve parti örgütünün gönlünü yapma yeri değildir’ diyor. Bu ne demek? Parti teşkilatımdan ‘şurayı al burayı ver’ baskısı var demek. Ben asla partimden böyle bir baskı görmedim. Böyle sinir bozucu bir baskıya tahammül de edemezsiniz. Yine CHP’li Çankaya Belediye Başkanı ‘Yamyamlardan kurtulamıyorum’ diyor. ‘Nöbet değişimi aldık, geldik. Ben ne alacam, sen ne alacan’ diyorlar yeni caminin güvercinleri gibi. ‘Biz yapıyorduk, ya bunlar da yapıyor’ zannediyorlar. Bize çamur atsalar leke bile tutmaz hamdolsun. O zihniyet farklı bir zihniyet. CHP’nin zihniyet sorunu var.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/akfirat-ve-orhanliya-191-milyon-ytllik-yatirim_65443.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!