Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akın Nalça Modular Spaces EUROSHOP 2005'teydi

Akın Nalça Modular Spaces EUROSHOP 2005'teydi

yapi.com.tr
Akın Nalça Modular Spaces EUROSHOP 2005'teydi

br/>

Üç yılda bir düzenlenen EUROSHOP Fuarı sektördeki son gelişmelerin ve açılımların sunulduğu bir etkinlik olması ile bilinir.

Burkhardt Leitner Constructiv’in ödüllü mimari sitemleri ofis ve fuar standı alanındaki yeni çözümleri ile EUROSHOP 2005’te sergilendi.Firmanın 9 yıldır Türkiye ve ortadoğu temsilciliğini yürüten Akın Nalça Modular Spaces, fuar süresince partneri Burkhardt Leitner Constructiv ile birlikteydi.

Fuarda, Burkhardt Leitner Constructiv firması yenilikçi geleneğini sürdürerek bir kez daha, yeni tasarladığı üç yeni yapısal sistemi olan Constructiv PON, TELVİS ve Flying Ceiling ile yola çikarak nasıl farklılaştırılmış bir ürün çeşitliliğine ulaşılabildiğini ve bu ürünlerin farklı mekan tasarımlarında yer alabilecek kullanımlarını gösterdi.

Akın Nalça Modular Spaces: firma profili Akın Nalça Modular Spaces, 20 yılı aşan birikimi, gelişkin tasarım ekibi ve olanaklarıyla ofis, showroom, fuar standı ve mağaza gibi farklı mekan çözümlemeleri konusunda hizmet vermektedir .

Bu mekan çözümlerinde lisanslı üreticisi olduğu ve pek çok uluslararası tasarım ödülüne sahip Burkhardt Leitner Constructiv’in yapısal sistemlerini, Atelier Alinea ve Arper ofis mobilyalarını ve Rosso hareketli, bölücü panellerini kullanmaktadır.

BLC’nin 10 farklı sisteminin Türkiye ve Ortadoğu distrübütörlüğünün yanısıra, yine uluslararası alanda ödül sahibi olan CLIC ve JOKER sistemlerinin de Türkiye’de dünya pazarı için lisanslı üretimini gerçekleştirmektedir.

Yaygın iş ortağı ağı sayesinde, Türkiye’de tasarladığı projelerin uygulamasını, minimum transport maliyetleri ve risk ile dünyanın her yerinde yapma imkanına sahip olan Akın Nalça Modular Spaces, satış ve servis hizmetlerini uluslararası bir kalite ile vermektedir.
Akın Nalça Modular Spaces, uzman olduğu mekan tasarımı konusunda, farklı tasarım grupları ile, kolektif projelerde üreticisi olduğu markaları uygulamak istiyor.

Burkhardt Leitner Constructiv: firma profili
Burkhardt Leitner , 35 yıla yakın bir zamandır modüler mimari sistemler konusunda öncü bir tasarımcı olarak bilinir. Burkhardt Leitner Constructiv’in pek çok uluslararası ödül sahibi olan yapısal sistemleri mekan yaratımı için kolay, hızlı ve kalıcıdır.

Firma, tasarımları ile,fuar ve sergileme sektörüne yönelik kısa süreli strüktürler, ticari amaçlı sergileme üniteleri veya açık ofislerde, endüstride, fuayelerde kullanılabilen değişken mobil üniteler ile, çağdaş mekanlar yaratmaktadır.

Firma, Stuttgart ve Berlin ofislerindeki, 40 kişiyi aşkın ekibi ile uluslararası müşterilere tasarım ve planlamadan sistem geliştirmeye kadar çeşitli konularda hizmet vermektedir. Sistemler dünya genelinde gelişen ve tasarım, planlama, servis ve satış konularında hizmet veren bir partner ağı ile yayılmaktadır.

BLC, aynı zamada sanat ve tasarımın gelişmesinde de aktif bir rol üstlenmektedir.
Stuttgart ‘da yer alan ve gelir amacı gütmeyen sanat galerileri ”Ausstellung im Kabinett” ile genç sanatçılara destek verirken, bu sayede profesyonel ve yeni yetişen tasarımcılar ile tasarım yarışmalarına ve workshoplarına katılmaktadır.

Firmanın günümüze dek almış olduğu ödüller, tasarım otoritelerini “iyi tasarım” anlayışının BLC’in çalışma kaynağı olduğuna ikna etmiştir.


BLC YENİ SİSTEMLERİ

PILA & PILA PETITE FLYING CEILING
Bu sistem mekanı bir tarafından diğer tarafına şemsiye gibi gerer. Sadece dört dikey desteğe oturarak tasarımcıya ihtiyacı olan mimari özgürlüğü sağlar. Constructiv Pila ve Constructiv Pila Petite nin dikey desteklerle birleştirilmesiyle oluşturulmuş hafif tavan uçuyor izlenimi verir. Çok daha az malzeme kullanılarak geniş mekanlarda kolaylıkla kullanılabilir.

CONSTRUCTIV PON
Paslanmaz çelik konnektör ve sertleştirilmiş aluminyum boruların magnetik birleşimi ile oluşan bir sistem olan Constructiv PON sergileme, fuar standları ve mağaza uygulamalarında kullanılabilecek bir mimari sistemdir. Boruların yüksek güçte ve sıkıştırılmış aluminyumdan yapılması sistemin cok hafif ve dengeli olmasını sağlar.

Bir sistemden beklenen fonksiyon, transport hacmi, esneklik, modulerlik, dayanıklılık, kolay montaj/demontaj özelliklerine cevap verir.

CONSTRUCTIV TELVIS
Yepyeni bir prezentasyon ve sergileme sistemi olan Constructiv Telvis ile sergilenen alanlar canlanıyor, dikeyden yataya çeşitli ölçü ve biçimdeki yüzeyler ile sergileme biçimleri yaratılabiliyor. Plastik, kağıt ve tekstilin kullanılabildiği panel materyalleri ile sergileme alanları ve fuar standlarında olduğu kadar mekan bölücü özelliği ile de kullanılabilir. Ofislerde ise panel, akustik panel, bölme olarak kullanılabilir. Teleskopik boruları ve inceliği ile paketlendiği zaman da çok az yer kaplar.

1995 yılından bu yana AKIN NALÇA MODULAR SPACES’in kullandığı BLC MİMARİ SİSTEMLERİ

PILA Mimari Sistemleri
Pila mimari sistemleri, çağdaş bir ofis, mağaza ya da showroom tasarımı için mekanın mimari özelliklerinden bağımsız, zeminden tavana özgürce mekanlar oluşturur.
Profiller ve bağlayıcıları, bölücü paneller, akustik paneller, aydınlatma panelleri, taban modülleri, raf sistemleri, arşiv ve stoklama kutuları, vitrin üniteleri, tekerlekli kullanılabilecek üniteler ve grafikler taşıyabilen alt yapısıyla tasarımcıya alışılagelmişin dışına çıkma şansı verir.

Clic Sistem
Türkiye'de üretilen, pek çok uluslararası tasarım ödülüne sahip Clic sistemleri, ofislerdeki dosyalama sistemine uyum sağlarken modülerliğiyle zaman içinde eklenerek geliştirilebilecek bir arşivleme ve stoklamaya hatta pek çok ofis eşyasının, raflar ve kapalı dolap modüllerinde saklanmasına olanak veriyor. Grafik panelleri sayesinde üç boyutlu yüzeyler yaratabilen sistem çalışma ve sergileme alanlarında seperasyon amaçlı da kullanılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akin-nalca-modular-spaces-euroshop-2005teydi_24587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!