Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKM Reklam Panosu Oluyor

İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, 2006 yılında aldığı Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) cephelerine reklam panosu asılamayacağı kararını hiçe sayarak 07.07.2008 tarihinde kültür merkezinin tadilatı sırasında kurulacak iskeleye İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti çalışmaları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme

Cumhuriyet Gazetesi
AKM Reklam Panosu Oluyor

İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, 2006 yılında aldığı Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) cephelerine reklam panosu asılamayacağı kararını hiçe sayarak 07.07.2008 tarihinde kültür merkezinin tadilatı sırasında kurulacak iskeleye İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti çalışmaları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme panosu asılabileceğine karar verdi.

Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği (TOMEB) İstanbul Temsilcisi Orhan Kurtuldu, 16 Haziran 2008 tarihinde İstanbul 2 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye Müdürlüğü’nce binanın önüne afiş, tanıtıcı reklam asılması isteğine ilişkin bir başvuruda bulundu.

Kurtuldu, Koruma Bölge Kurulu’nca AKM’ye reklam afişi asılamayacağı konusunda alınmış kararlar olduğunu anımsatarak bu kararlara uyup saygı göstermesi gereken bakanlığın mevzuata aykırı iş yaptırmaya çalıştığını belirtti. 18 Haziran tarihinde başvuruyu değerlendiren bölge kurulu, binanın cephesine reklam verilmesine ilişkin talebin uygun olmadığına dair aldıkları 2006 tarihli kararın geçerli olduğunu bildirdi.

Kurul kendi kararı ile çelişti

07.07.2008 tarihinde İstanbul 2 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, AKM’nin tadilatta olması nedeniyle konuyu bir kez daha incelemeye aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda daha önce aldığı kararla çelişen yeni bir karar verdi. Kurul, AKM’de yapılacak tamir ve tadilat için kurulacak iskeleye İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında kültür-sanatla ilgili Türkiye’yi tanıtıcı veya bilgilendirici olmak kaydıyla iskele söküldüğünde kaldırılmak üzere reklam panosu asılabileceğine karar verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akm-reklam-panosu-oluyor_63633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!