Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akmerkez 25 Milyon Dolara Yenileniyor

Akmerkez Yönetim Kurulu Üyesi A. Raif Dinçkök, Akmerkez Renovasyon projesine mart ayında başlayacaklarını açıkladı. Dinçkök, bir yıl sürmesi planlanan renovasyon çalışmasının 25 milyon dolara mal olacağını belirtti.

Milliyet Gazetesikmerkez Yönetim Kurulu Üyesi A. Raif Dinçkök, Akmerkez Renovasyon projesine mart ayında başlayacaklarını açıkladı. Dinçkök, bir yıl sürmesi planlanan renovasyon çalışmasının 25 milyon dolara mal olacağını belirtti.

Akmerkez Renovasyon projesinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Raif Dinçkök, toplumsal gelişimin ve değişimin gereği olarak alışveriş merkezlerinin 10 - 15 yıllık süreçlerde yenilendiğini belirterek "Akmerkez Renovasyon projesinin yeni alışveriş merkezi yatırımlarıyla ilgisi yok. Rekabet endişesiyle geliştirilmiş bir proje değil" dedi.

Dinçkök, renovasyon projesinin 2006'da yapılan çağrılı bir proje yarışması sonucu Bangkok'lu "ConsepT i" firmasına verildiğini kaydetti.

Marka karması değişecek
Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, sadece alışveriş merkezinin mağazalar dışında kalan alanlarını kapsayan renovasyon projesi bitiminde, merkezdeki marka karmasının da değişeceğini açıkladı. Oral "Başka lokasyon ve farklı konseptler içinde daha başarılı olacağına inandığımız kiracılarımızla kanuni çerçevelere uygun olarak, karşılıklı görüşmeler sonucu yolumuzu ayıracağız" dedi.

Boğaz'da giden bir gemi
Concept i Genel Müdürü Geoff Morrison, tasarım hakkında şu bilgileri verdi: "Kullanılacak olan yerel taşlar bir yandan bölgenin kimliğını yansıtırken diğer yandan ışık oyunlarıyla birleşerek Akmerkez'e Boğaz'da suları yararak giden bir gemi havası verecek. Bej ve beyaz renklerin hâkim olduğu iç mekânlarda heykeller ve LCD teknolojisi kullanılacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/akmerkez-25-milyon-dolara-yenileniyor_59125.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!