Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Oluyor

Dünyanın en iyi alışveriş merkezleri seçilen İstanbul Akmerkez, ticari faaliyetlerine Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak devam edecek. GYO’ya

NTV-MSNBC
Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Oluyor

b>Dünyanın en iyi alışveriş merkezleri seçilen İstanbul Akmerkez, ticari faaliyetlerine Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak devam edecek. GYO’ya dönüşüm ardından, yasal olarak bir yıl içinde halka açılma zorunluluğu bulunuyor.

Akmerkez, ticari faaliyetlerine Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak devam etmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay aldı. Akmerkez’den yapılan açıklamaya göre, Akkök, Tekfen ve Doğu-Batı gruplarının ortak girişimi ile 18 Aralık 1993 yılında hizmete giren Akmerkez kompleksi, alışveriş merkezi, ofis kuleleri ve rezidans binasından oluşuyor.

Çarşı kısmındaki dükkanların yüzde 90’ı, otoparkın yüzde 50’si, bürolarda üç ofis katı ve rezidansdaki dairelerin üçte biri Akmerkez mülkiyetinde bulunuyor.
Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından geçtiğimiz yıllarda Avrupa’nın ve Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi olarak seçilen Akmerkez, bu ödüllerin ikisine birden layık görülen ilk alışveriş merkezi oldu.

Akmerkez yönetiminde yer alan Akkök Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Raif Dinçkök, açıklamasında, Akmerkez’in Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşeceğini, GYO olduktan sonra mevzuat gereği 1 yıl içinde halka arzın gerçekleşmesi gerektiğini belirterek, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akmerkez-gayrimenkul-yatirim-ortakligi-oluyor_20652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!