Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akmerkez İçin Alınan Yıkım Kararı Hakkında Flaş Gelişme

İstanbul Etiler’de bulunan Akmerkez’in kaçak bölümlerinin, 17 Ocak Çarşamba günü yıkılacağı açıklanmıştı.

yapi.com.tr
Akmerkez İçin Alınan Yıkım Kararı Hakkında Flaş Gelişme

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Akmerkez'de kaçak bölümlerin 17 Ocak Çarşamba günü saat 06.00’da yıkılması kararlaştırılmıştı. Yıkım kararı alınanlar arasında lüks restoranlar da bulunuyordu. AVM'deki bazı işyerlerinde tasdikli mimari projenin dışına çıkıldığı iddiası üzerine İçişleri Bakanlığı konuyu takibe aldı. 5 Temmuz 2017 günü İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü müfettişleri ve Beşiktaş Belediyesi görevlileri Akmerkez AVM’ye giderek yerinde inceleme yapmıştı.

İki ayrı karar
10 Ağustos 2017 günü yapılan tespite göre Belediye Encümeni tarafından iki ayrı karar alındı. Alınan kararlardan biri para cezası kesilmesi, ikincisi ise yıkım kararıydı. Oy birliği sağlanarak tasdikli mimari proje dışında kullanılan alanın toplam büyüklüğü 419.2 metrekare olarak açıklandı. Ortak alan olan zemin terasında yan bölümler yapıldı. Karara göre, koridor geçişleri de kapatılarak özel kullanım alanı haline getirildi.Akmerkez Yönetimi'nin yaptığı açıklamaya göre yürütmeyi durdurma kararı alındığı bu nedenle de yarın herhangi bir yıkımın söz konusu olmadığı açıklandı. Beşiktaş Belediyesi yıkım kararını 17 Ocak’ta uygulayacağını şirkete tebliğ etti.

Para cezası gündemde
Akmerkez GYO AŞ’ye 12 bin 725 TL para cezası verilmesi kararlaştırıldı. Proje dışında kalan alanların yıkımına karar verilmiş, buu bağlamda 17 Ocak günü yıkımın yapılması planlanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akmerkez-icin-alinan-yikim-karari-hakkinda-flas-gelisme_162660.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!