Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Akmerkez’in Karşısındaki Kızılay’a Ait Bina Satılıyor

Türk Kızılayı Etiler’de mültecilerin kaldığı Dostluk Apartmanı’nı ihaleyle satışa çıkardı. Proje yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilecek.

Vatan Gazetesi
Akmerkez’in Karşısındaki Kızılay’a Ait Bina Satılıyor

ürk Kızılayı Derneği, İstanbul Etiler’deki gayrimenkulü üzerinde yap-işlet-devret (YİD) modeliyle bir proje yapmak üzere ihaleye çıkılacağını açıkladı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, yazılı bir açıklama yaparak, ihaleyi kazanacak en iyi projenin Akmerkez’in tam karşısında yer alan derneğe ait binanın yerine YİD modeliyle inşa edileceğini belirtti. İhale hakkında bilgi vermek üzere yarın bir basın toplantısı yapılacak ve 8 Nisan’da yapılacak toplantı ile proje değerlendirme süreci başlayacak.

Mülteciler taşınacak
Kızılay’a ait ’Dostluk Apartmanı’nın resmi adı Nispetiye Sosyal Tesisleri olarak geçiyor. Bu apartmanda 127 daire var. Girişteki 17 daire HSBC bankasına kiraya verilmiş. 110 dairenin 32’sinde mülteciler, 6’sında ise Kızılay çalışanları yaşıyor, diğer daireler ise boş. Apartmandaki mültecilerin sayısı 59. Birleşmiş Milletler Mülteci Komiserliği’nin 1978’de Kızılay’a devrettiği apartman, şimdi Kızılay tarafından satılacak. Apartmanda yaşayan mülteciler ise başka yerlere taşınacak.

32 dairede mülteciler oturuyor
Kızılay’a ait Dostluk Apartmanı’nın adı Nispetiye Sosyal Tesisleri olarak geçiyor. Apartmanda 127 daire bulunurken 32’sinde mülteciler, 6’sında ise Kızılay çalışanları yaşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akmerkezin-karsisindaki-kizilaya-ait-bina-satiliyor_60609.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!