Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AKP'li Başkana Özel İmar Planı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, Bademli bölgesindeki villa arazisi için kendi imzasıyla imar planı değişikliği yaptı.

Cumhuriyet Gazetesiursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, Bademli bölgesindeki villa arazisi için kendi imzasıyla imar planı değişikliği yaptı.

Bursa'nın AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in rantı çok yüksek olan Bademli bölgesinde 5 dönüm arazi içinde 2 bin 200 metrekarelik inşaat alanı bulunan villası için bölgenin 1/1000 Ölçekli İmar Planı'nın Mudanya Belediyesi tarafından parsel bazında değiştirildiği, kararın Şahin tarafından imzalandığı ortaya çıktı.

Anavatan Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Ahmet Kömbe, Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada, Çoraklar mevkiinde yapımına başlanılan villanın yaklaşık 2.5 milyon YTL'ye malolacağının hesaplandığını belirterek şunları söyledi:

''Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı kendine ait villa için imar planını değiştiremez. Buna imza atamaz. Düzenleme etik değildir. Planlamanın ruhuna aykırıdır. İşin bir de ekonomik yanı var. Harcanacak para 2.5 trilyon civarındadır. Sayın Şahin'in İnegöl Belediye Başkanlığı ile başlayan bir hikâyesi var. Sonu trajedi ile bitecek bir hikâye. İnegöl Belediyesi'nden Bursa'ya uzanan çizgide, Hikmet Şahin'in başlangıç noktası ile gelinen süreçte Şahin'in malvarlığının ciddi bir şekilde arttığını görürsünüz. Şahin'in İnegöl Belediye Başkanlığı'ndan ve bugüne kadarki süreçte yükselen malvarlığının birinci ve ikinci derece yakınları da dahil incelemeye alınması gerekir.''

Hikmet Şahin ise yerel gazetelere yaptığı açıklamada, imar planı izninin her vatandaş gibi talep edildiğini öne sürdü. Şahin, şunları söyledi: ''İlgili yere ait imar plan değişikliği her vatandaş gibi nasıl talep ediliyor ve değerlendiriliyorsa, o şartlarda karara bağlandı. Aksi söylenti beni çok üzer.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/akpli-baskana-ozel-imar-plani_47734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!