Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKP’li Üyeye Arsa Piyangosu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin AKP’li üyesi İsmail Akyıldız’ın ortakları arasında bulunduğu Etiler’deki arsanın yapılaşma oranını artıran plan tadilatı teklifi, 4. kez geldiği Meclis’te kabul edildi. Tadilat öncesi, 8500 metrekare olan yapılaşma izni, bodrum katlar hariç 36 bin metrekareye ulaştı.

Milliyet Gazetesi
AKP’li Üyeye Arsa Piyangosu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin AKP’li üyesi İsmail Akyıldız’ın ortakları arasında bulunduğu Etiler’deki arsanın yapılaşma oranını artıran plan tadilatı teklifi, 4. kez geldiği Meclis’te kabul edildi. Tadilat öncesi, 8500 metrekare olan yapılaşma izni, bodrum katlar hariç 36 bin metrekareye ulaştı. Akyıldız ve ortakları, otel ve rezidans yapma hakkı elde ederken, bölgedeki emlakçılar yaklaşık 40 milyon dolar olan arazinin değerinin 300 milyon dolara çıktığını bildirdi.

Akyıldız ile ortakları, Etiler’de, Akmerkez-Levazım Yolu üzerinde yer alan 18 dönümlük araziyi, 1984’de satın almıştı. 9 ortağı bulunan ve 1998’de onanmış nazım imar planında düşük yoğunluklu konut ve yeşil alanda kalan arazinin 7 dönümü, 2000’de Akmerkez-Zincirlikuyu Bağlantı Yolu Planı ile yola katılmıştı. Akyıldız ve ortakları bu istimlaktan sonra İBB aleyhine 50 milyon YTL’lik tazminat davası açmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akpli-uyeye-arsa-piyangosu_64906.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!