Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aksaray’da Yapılan Toplu Konutlar İlgi Görmüyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aksaray’a yaptırılan 360 adet konuta Aksaraylılar beklenen ilgiyi göstermedi.

Zamanaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aksaray’a yaptırılan 360 adet konuta Aksaraylılar beklenen ilgiyi göstermedi.

Başvuruların başladığı 11 Nisan tarihinden bu güne toplu konutlar için sadece 71 başvuru yapıldı. Halk Bankası Aksaray Şubesi’ne 2 bin YTL yatırarak başvuruda bulunan vatandaşların sayısının oldukça az olması, yetkililer tarafından ‘kontenjanın dolması zor’ olduğu şeklinde yorumlandı. Halk Bankası Aksaray Şubesi Müdürü Mehmet Yolcu, Aksaray halkının toplu konutlara beklenen ilgiyi göstermediğini söyledi. Mehmet Yolcu, açıklamasında “Toplu konutlar vatandaşlarımız için bir şans. Halkımız, bu fırsatı iyi değerlendirsin. Vatandaşlar konut edinmek için mutlaka bankamıza başvursunlar. Erken başvuru yapanların konut seçme şansı da o derecede artıyor. Başvuru sırasında bankamızda oluşabilecek uzun kuyruklara karşı tüm tedbirleri almıştık, fakat başvuruların bu denli az olması bizi de hayal kırıklığına uğrattı. Önümüzdeki üç günlük zaman zarfında halkımızın vakit kaybetmeden bankamıza gelerek başvurularını yapmalarını bekliyoruz.” dedi. Başvuru şartları hakkında da bilgi veren Yolcu “Başvuran kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresi’nden bir konut satın almamış olmaları ve Toplu Konut İdaresi’nden kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Bir hane halkı adına, yani kişi kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapabilecek. Başvuru sahiplerinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranacak. Konut seçimini yapan alıcılar peşinat bedelinden başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 10–30 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası Aksaray Şubesi’ne yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalayacaklar. Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre 96, 108 veya 120 ay vadeli olacak. Taksitler imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki altı aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacak. İlk taksit ödemesi, sözleşme tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk altı aylık dönemsel artış Temmuz 2005 tarihinden itibaren başlatılacaktır.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aksarayda-yapilan-toplu-konutlar-ilgi-gormuyor_25792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!