Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akustik Konfor mu daha Zor Yoksa Gürültüyle Yaşamak mı?

Gittikçe kalabalıklaşan ve 'markalaşmaya', küresel dünya ekonomisinden payına düşeni almaya çalışan kentlerimizin çözmek zorunda olduğu sorunlar da kabarıyor. Ulaşım, kaçak (ve elbette plansız, ve aşırı) yapılaşma, güvenlik, kirlilik (her anlamda) vb temel, kadim sorunlar varlığını korurken, zaman bunların üzerine yenilerini ekliyor. Ancak bir

yapi.com.tr

Gittikçe kalabalıklaşan ve 'markalaşmaya', küresel dünya ekonomisinden payına düşeni almaya çalışan kentlerimizin çözmek zorunda olduğu sorunlar da kabarıyor. Ulaşım, kaçak (ve elbette plansız, ve aşırı) yapılaşma, güvenlik, kirlilik (her anlamda) vb temel, kadim sorunlar varlığını korurken, zaman bunların üzerine yenilerini ekliyor. Ancak bir sorun var ki, belki de gündelik akışın mecralarından biri olduğundan kendi karmaşası içinde kaybolup gidiyor: Gürültü.

Kaybolup gidiyor, çünkü koca bir apartman iç içe yaşamayı seviyoruz; konutlarımızı otobana, havaalanına bakacak şekilde inşaa ediyoruz; eğlencemizi bütün Boğaz'a yayıyoruz. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Oysa, 07 Mart 2008'de güncellenen Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği, net biçimde standartların ne olması gerektiğini söylüyor. Avrupa Direktifleri referans alınarak hazırlanan yönetmeliğin tek bir yorumu var gibi görünüyor: Gürültücüyüz.

Konunun uzmanları anlatıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akustik-konfor-mu-daha-zor-yoksa-gurultuyle-yasamak-mi_78982.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!