Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alaçatı Malları için Direnecek!

İzmir’in turizm cenneti Çeşme’nin gözde beldesinde Özel İdare’ye ait taşınmazlarının Diyanet’e devri kararı sonrası tahliye tebliği yapıldı. CHP İlçe Örgütü Kahveler Meydanı’nda kararı protesto edecek. Başkan Oran’dan sert açıklamalar geldi.

yapi.com.tr
Alaçatı Malları için Direnecek!

Bütünşehir Yasası’nın hayata geçmesinin ardından tepki toplayan hamlelerden biri de turizm cenneti Çeşme’nin gözde beldesi Alaçatı’da taşınmazların Diyanet İşleri’ne devredilmesi olmuştu.

Alaçatı Pazar Yeri avlusunda bulunan ve yıkılan eski okul binasının bahçesinin olduğu bölgeye Belediye tarafından yapılan dükkanlar ile Alaçatı Meydanı’nda bulunan çay bahçesi ve eski Belediye Binası, toplam 22 dükkana, tahliye kararı tebliğ edildi.

Ege'de Son Söz'ün haberine göre, karara CHP cephesinden sert tepki geldi. CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran bir açıklama yaparak karara karşı alana ineceklerini duyurdu.

Hükümetin, yaklaşık 150 yıllık geçmişi olan ve parmak ısırtan gelişimiyle Türkiye Turizmi’nde bir dünya markası haline gelen Alaçatı Belediyesi’ni sığ politik hesaplarla, küçük oy hesaplarına kurban ettiğini söyleyen Başkan Ekrem Oran, “12 yıllık iktidar sürecinde, hükümetin, sandıkta ele geçiremediği bölgeleri bu tür manevralarla cezalandırdığını biliyoruz. Alaçatı Belediyesi’ne de yapılan budur. Yerel özellikler gözetilmeden, hak hukuk tanımadan, ‘ben yaptım oldu’ mantığı Türkiye’yi siyasi, sosyal ve ekonomik alanda uçurumun kenarına getirdi. Seçim sürecinde havuz medyası aracılığı ile gözlerden uzak tutmaya çalıştıkları ekonomik krizi, vatandaş çarşıda pazarda iliklerine kadar hissediyor. Şimdi de sezona beş kala Alaçatı’nın can damarını kesmeye çalışıyorlar. Müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Hedef 22 esnafımız değil; Alaçatı ruhu

Alaçatı’da 22 dükkana tebliğ edilen boşaltma kararının Alaçatı’nın ve Çeşme’nin ruhunu hedef aldığını belirten Oran şunları kaydetti: Amaç asla çarşının göbeğinde yer alan 22 esnafımız değil. Bu kararlar uygulanırsa Alaçatı 20 senede dünya turizminde kazandıklarını bir kaç kişinin küçük hesaplarına terk etmeyecektir. CHP ilçe örgütü olarak 7 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de Alaçatı Kahveler Meydanı’nda bu konuda sesimizi en yüksek perdeden duyuracağız. Alaçatı’yı kaderine terk etmemek için siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi Cumartesi günü bu uygulamalara dur demek üzere esnafımızla dayanışmaya davet ediyorum”

http://www.yapi.com.tr/haberler/alacati-mallari-icin-direnecek_129183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!