Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alanya'nın Yarım Yatırımları Üzüyor

Alanya'da yapımı yılan hikayesine dönen yatırımlar vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Akşamlanya'da yapımı yılan hikayesine dönen yatırımlar vatandaşın tepkisine neden oluyor. Oba Beldesi'nin Stadyumu için 1 milyon YTL ödenek ayrılırken, Olimpik Yüzme Havuzu unutulduğu ifade edildi. Tesislerin bitirilmesi için 32 milyon YTL'ye ihtiyaç olduğu bildirildi.

1994 yılında milletvekili Hayri Doğan'ın girişimleriyle temeli atılan Oba-Kızılcaşehir'de bulunan Stadyum ve Olimpik Yüzme Havuzu bir türlü bitirilemedi. Yapımına 11 yıl önce başlanan Oba Stadyumu ve Olimpik Yüzme Havuzu'na ödenek ayrılmaması nedeniyle yapımcı firma Onur A.Ş., ihaleyi iptal etti. Onur A.Ş.'nin yerine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü de ihaleyi Mekikler İnşaat Limited Şirketi ve Yimtaş Mühendislik A.Ş'ye devretti. Yeni müteahhit ise ödeneksizliğe rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Yarım kalan yatırımları bitirmek için milyonlarca YTL ödenek ayıran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, 2005 yılı için Oba Stadyumu'na 1 milyon YTL ödenek ayırdı. 19 bin seyirci kapasiteli Oba Stadyumu için ayrılan ödenek de kısa süre içinde tükendi. Müteahhit, projenin tamamlanması için kendi bütçelerinden para harcamaya başladıklarını açıkladı. 20 kişilik ekibiyle birlikte çalışmalarını sürdüren Mekikler İnşaat Limited Şirketi ve Yimtaş Mühendislik A.Ş. Mali Müdürü Özgür Dara Ölmez, stadyum için ayrılan 1 milyon YTL ödeneği kullandıklarını ifade etti.

Mali Müdür Özgür Dara Ölmez, Oba Stadyumu'nun kaba inşaatının tamamlandığını bildirdi. Stadyumu 2007 yılında açmayı planladıklarını ifade eden Ölmez, 'Burayı bitirmek istiyoruz. Bizlere 2005 yılı için 1 milyon YTL ödenek gönderildi. Bu ödeneği aldık ve kullandık. Şu anda kendi imkanlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tribünler kapalı olacak. Stadyumda otopark, şeref tribünü, seyirci tribünü, soyunma odaları, kamp yapma alanları da bulunacak. Yeni bir proje daha çiziliyor. Burası Olimpiyat Stadyumu görünümüne kavuşacak. Bunları yapmak için ise 17 milyon YTL gibi bir bütçe gerekiyor. Bunun için yeni ödenekler gerekiyor' dedi.

Oba Stadyumu için 1 milyon YTL ödenek ayıran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, atıl durumda bulunan Olimpik Yüzme Havuzu için ise ödenek ayırmadı. Devlet Planlama Teşkilatı Müdürlüğü, yapımı devam eden Antalya'daki olimpik yüzme havuzuna öncelik tanıdı. Antalya'daki salonun yapımı için Sabancı Ailesi'ne teklif götüren Devlet Planlama Teşkilatı Müdürlüğü, burayı Sabancı Ailesi'nin kabul etmesi halinde ödeneğin Alanya'ya aktarılacağını açıkladı. Bitmesi için 15 milyon YTL'ye ihtiyaç olan Olimpik Yüzme Havuzu, tamanlandığında bin 500 kişi kapasiteli olacak. Salonun içinde ayrıca fitnes center, kondisyon salonu, sauna ve misafirhane bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alanyanin-yarim-yatirimlari-uzuyor_28772.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!