Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Albert Speer Yeni Projeler için Bosphorus City'deydi

Hitler’in Berlin’i yeniden yaratması için görevlendirdiği Albert Speer ile aynı ismi taşıyan oğlu Albert Speer, yaklaşık 3 yıl önce master planını 1095 günde hazırladığı Bosphorus City’yi ziyaret için geçen hafta Türkiye’ye geldi.

yapi.com.tr
Albert Speer Yeni Projeler için Bosphorus City'deydi

Hitler’in Berlin’i yeniden yaratması için görevlendirdiği Albert Speer ile aynı ismi taşıyan oğlu Albert Speer, yaklaşık 3 yıl önce master planını 1095 günde hazırladığı Bosphorus City’yi ziyaret için geçen hafta Türkiye’ye geldi. İnşaat alanını gezen Speer, Bosphorus City’nin emsalsiz bir proje olduğunu belirterek, “Bosphorus City’nin planını çizerken, İstanbul’un o güzel mimarisine yeniden şekil vermenin hazzını yaşadım. İlk kez şimdi projeyi yerinde ziyaret imkanı buldum. Böylesine orjinal bir projenin aslının plana göre nasıl olacağını çok merak ediyordum. Gördüğüm kadarıyla proje gerçekten planına uygun çok başarılı ilerliyor” dedi.

Şanghay Otomobil Şehri, 2008’de Pekin Olimpiyatları’nın yapıldığı kompleks gibi birçok önemli proejeye imza atan Speer, “Projelere imza atarken savunduğum temel fikir, çevreye duyarlı, kullanışlı ve değişik bir yapı ortaya koymak” dedi. İstanbul’un gayrimenkulde büyük bir potansiyeli barındırdığını vurgulayan Speer, şehrin gelecekte önemli merkezler arasında yer almaya aday olduğunu söyledi.

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ise Albert Speer ile yollarının nasıl kesiştiğini şöyle anlattı:

“1060 dönüm üzerine kurulu Bosphorus City projesi İstanbul’un en büyük gayrimenkul geliştirme projeleri arasında yer alıyor. Projeyle ilgili bir mastır plan çalışması söz konusu olunca uluslararası alandaki mimar ve şehirciler arasında kim zirvede diye bir araştırma yaptık ve yolumuz Albert Speer ile kesişti. Proje üzerinde bir yıla yakın çalıştık. Aramızdaki iyi işbirliği projeye de yansıdı ve sadece Türkiye’nin değil Ortadoğu ve Balkanlar’ın da en iyi projesini ortaya çıkardık”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/albert-speer-yeni-projeler-icin-bosphorus-citydeydi_79529.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!