Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ALÇIDER Yangına Karşı Alçı Kullanımını Öneriyor

ALÇIDER, ülkemizde her geçen gün çoğalan alışveriş merkezleri ile havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, sinemalar ve tiyatro salonları gibi gün içinde yüzlerce kişiyi ağırlayan mekânlarda, özellikle koridorlarda ve yangın çıkışlarında, yanmaz bir yapı malzemesi olan alçı kullanımını öneriyor.

yapi.com.tr
ALÇIDER Yangına Karşı Alçı Kullanımını Öneriyor

Türkiye Alçı Üreticileri Derneği (ALÇIDER) yetkilileri, güvenlik açısından, 'yanmaz' bir yapı malzemesi olan alçının özellikle insanların yoğunlukla bulunduğu alanlarda kullanılması gerekliliğinin altını çiziyor. İnorganik bir madde olan alçı, yapı gereçlerinin yanıcılık açısından değerlendirilmesinde, 'A sınıfı yanmaz malzeme' sıfatıyla yerini alıyor. Türkiye Alçı Üreticileri Derneği yetkilileri, özellikle sıcak havalarda çoğalan yangın vakalarının geride bıraktığı can ve mal kayıplarını önlemek için çözümün, iç mekânlarda alçı kullanmaktan geçtiğini belirtiyor.

ALÇIDER, ülkemizde her geçen gün çoğalan alışveriş merkezleri ile havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, sinemalar ve tiyatro salonları gibi gün içinde yüzlerce kişiyi ağırlayan mekânlarda, özellikle koridorlarda ve yangın çıkışlarında, yanmaz bir yapı malzemesi olan alçı kullanımını öneriyor. Dernek, yapı mevzuatında yapılacak değişikle, insanların güvenliği için söz konusu alanlarda alçı gibi A sınıfı yanmaz yapı gereçlerinin kullanılması konusunda da yetkilileri uyarıyor.

Yapılan bilimsel testlerde, yangın başladıktan iki saat sonra yüzeydeki ısının bin 40 santigrat dereceye ulaştığı sırada, alçı duvarların arka yüzeyindeki ısının yalnızca 54 santigrat derecede kaldığı görüldü. Bu araştırma, yangın anında, alçı kullanılan mekânlarda kayıpları önlemek ve kaçış süresini uzatmanın ne kadar mümkün olduğunun en iyi ispatı... Türkiye’de alçı sektörünün temsilcisi olan ALÇIDER, ülkemizde de sıkça karşılaştığımız yangın tehlikesine dikkat çekerek, özellikle insanların yoğun olarak bulunduğu mekânlarda alçı kullanımını öneriyor.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/alcider-yangina-karsi-alci-kullanimini-oneriyor_68229.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!