Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ali Sami Yen'e En Yüksek Teklif Nurol-Aşçıoğlu OGG'den Geldi

Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) Ali Sami Yen Stadyumunun arsasının satışı amacıyla bugün düzenlediği ihalede, en yüksek teklifi 416 milyon 500 bin lira ile Nurol-Aşçıoğlu Ortak Girişim Grubu (OGG) verdi. Böylece ihale teknik olarak sonuçlanmış oldu. TOKİ, bu ihaledeki teklifi daha sonra değerlendirecek.

yapi.com.tr
Ali Sami Yen'e En Yüksek Teklif Nurol-Aşçıoğlu OGG'den Geldi

Fotoğraf: VOLKAN FURUNCU / AA

Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) Ali Sami Yen Stadyumunun arsasının satışı amacıyla bugün düzenlediği ihalede, en yüksek teklifi 416 milyon 500 bin lira ile Nurol-Aşçıoğlu Ortak Girişim Grubu verdi.

TOKİ'nin Bilkent'te bulunan merkezinde saat 14.30'da başlayan açık artırmaya 3 firma şartname almasına karşın, 2 firma katıldı.

TOKİ İhale Dairesi Başkanı Muhsin Soylu başkanlığında yapılan ihale, yaklaşık 15 dakika sürdü. İhalede, Nurol-Aşçıoğlu grubunu Semih Kayaalp ve Muammer Çelik, Özyazıcı İnşaatı da Ahmet Özyazıcı temsil etti.

407 milyon 25 bin lira muhammen bedeli ile açılan ihalede 250 bin liralık artırım aralığı uygulandı. 415 milyon 750 bin liralık seviyede Nurol-Aşçıoğlu OGG bir ara istedi. Daha sonra başlayan açık artırmada Nurol-Aşçıoğlu OGG 416 milyon 500 bin liraya çıktı. Özyazıcı İnşaat bu seviyede bir ara istedikten sonra dönüşte yeni teklif vermeyeceğini bildirdi. Böylece ihale teknik olarak sonuçlanmış oldu. TOKİ, bu ihaledeki teklifi daha sonra değerlendirecek.

Nurol-Aşçıoğlu OGG'nin temsilcileri ihaleye ve bedelin nasıl ödeneceğine ilişkin açıklamanın daha sonra Yaşar Aşçıoğlu tarafından yapılacağını söylediler. İmar planı uyarınca söz konusu arsaya rezidans ve alışveriş merkezi yapılabilecek. Şirket yetkilileri inşaatın bu yaz sonunda başlayabileceğini kaydettiler.
    
34 dönümlük arazi

İstanbul-Şişli'de bulunan 34 bin 640,43 metrekare yüzölçümlü, 1199 ada 384 parsel numaralı olan Ali Sami Yen arazisi ihale şartnamesi gereği 10 dönümden fazlası yeşil alan olarak yapılacak.

İhalede en yüksek teklifi veren şirket, taşınmazı vadeli almak isterse yüzde 20'si peşin 48 ay vade ile ödeme yapabilecek. Arsa satışı, yüzde 18 KDV'den muaf olacak. (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/ali-sami-yene-en-yuksek-teklif-nurol-ascioglu-oggden-geldi_78709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!