Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ali Sami Yen'le İlgili Son Gelişme!

Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadı arazisinde yapacağı proje için 2 hafta önce Zorlu Holding ile ortak olduğunu doğrulayan Aşçıoğlu İnşaat'ın patronu Yaşar Aşçıoğlu, "Her şey bitmişti. Anlaşmıştık. Son dakikada ticari anlayış farkından ötürü olmadı; pürüz çıktı. Ama tabii ki burada Zorlu'nun ticari başarısını tartışmak söz konusu olamaz. Biz

Gazete Habertürk
Ali Sami Yen'le İlgili Son Gelişme!

Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Stadı arazisinde yapacağı proje için 2 hafta önce Zorlu Holding ile ortak olduğunu doğrulayan Aşçıoğlu İnşaat'ın patronu Yaşar Aşçıoğlu, "Her şey bitmişti. Anlaşmıştık. Son dakikada ticari anlayış farkından ötürü olmadı; pürüz çıktı. Ama tabii ki burada Zorlu'nun ticari başarısını tartışmak söz konusu olamaz. Biz uzlaşamadık" dedi. Ortaklık için gündeme gelen bir başka isim olan Torunlar GYO ile de görüştüklerini, ancak onlar ile de anlaşamadıklarını kaydeden Aşçıoğlu, "Ali Sami Yen'e 2 ayrı ortak getirdik. Yani üçlü bir konsorsiyum kurmuş olduk. İkisi de yerli şirketler. Ancak gizlilik protokolümüz var. İsimlerini söylemeyeceğim. Gelecek hafta duyuracağız" diye konuştu.

‘Lükste rakibim yok paraya acımıyorum'

"Lüks proje üretme konusunda Türkiye'de rakibim yok. Çünkü paraya acımıyorum" diyen Aşçıoğlu, Ali Sami Yen arazisinde planladığı proje için şu ipuçlarını verdi: "Bu proje de lüks olacak ama bu defa fiyatta uçmayacağım. Las Vegas kokan, su ve ışık oyunları olan bir proje olacak. 40 katın üzeri için yükseklik iznimiz yok. En fazla 168 metrelik bina yapabiliriz. Birinci kattan itibaren deniz görüyor bu arsa. Zaten çok yükselmeye gerek de yok. Türk halkı yüksekte yaşamayı çok sevmiyor. 40 kat konut için ideal."

Versace markalı rezidans teklifi

300 milyon dolarlık bir yatırım olacak proje için, dün başlayan A Plus Gayrimenkul Fuarı'nda müşterilerden talep toplayacaklarını aktaran Aşçıoğlu, "Daha önceki araştırmalarımıza göre genelde 1+1 ve 2+1 konutlar yapmamızı istiyorlar. Ancak fuarda da bir stant kurduk ve projeyle ilgilenen müşterilere formlar doldurmalarını rica ediyoruz" dedi.

‘Marka kullandırabiliriz'

Aşçıoğlu, toplam 3 kuleden oluşacak projede 2 binanın rezidans olacağını, üçüncüsünün ise talebe göre otel ve ofis olacağını belirterek, "Yabancı bir şirket Versace'nin lisansını almış ve rezidans kulelerinden birinin Versace bloğu olmasını istiyor. Şu anda İstanbul'dalar. Görüşmelerimiz bir aydır sürüyor. Projede yine Selenium markası olacak ama tesisin isim hakkını da bir markaya verebiliriz. FiYapı İnönü Stadyumu gibi..." diye konuştu.

Parayı şimdiden veren var

Projeye çok ciddi talep olduğunu ve 750 kişilik liste oluştuğunu belirten Aşçıoğlu, "Zaten bu kadar daire yapacağız. 1 ayda satılır diye düşünüyorum. Şimdiden ‘Kaporayı vereyim, sonra konuşuruz' diyen var. Hatta ABD'li bir dostum 3 milyon doları gözden çıkarmış; ‘Vereyim' diyor. Ancak TOKİ kanunu gereği henüz satış yapamayız" dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ali-sami-yenle-ilgili-son-gelisme_83425.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!