Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Aliağa-Menderes'te İki İstasyon Kaldı"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Projesi'nde yüklenici firmanın taahhüdünü yerine getirmemesi nedeniyle yarım kalan 6 istasyondan 4'ünün yapımının tamamladığını açıkladı. Yetkililer, Aliağa-Menderes Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi 1. etap işleri arasında yer alan Sarnıç, Esbaş, Semt Garajı ve Koşu istasyonları tamamlanırken,

Yeni Asır Gazetesi
"Aliağa-Menderes'te İki İstasyon Kaldı"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa-Menderes Projesi'nde yüklenici firmanın taahhüdünü yerine getirmemesi nedeniyle yarım kalan 6 istasyondan 4'ünün yapımının tamamladığını açıkladı. Yetkililer, Aliağa-Menderes Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi 1. etap işleri arasında yer alan Sarnıç, Esbaş, Semt Garajı ve Koşu istasyonları tamamlanırken, Salhane ve Turan istasyonlarının inşaatlarının da bu ayın sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti. Yetkililer, 6 istasyon ile yapımı Mart ayında tamamlanacak olan Karşıyaka Tüneli istasyonları ve Nisan ayında bitecek olan Çiğli'deki depo tesisleriyle birlikte Aliağa-Menderes Raylı Sistem Projesi inşaat işlerinin tümü tamamlanmış olacağını dile getirdi.

Yeni trenler

3'erli 33 setten oluşan ve İspanya'da üretimi süren toplam 99 adet vagonun ilk partisinin ise Nisan ayında İzmir'e geleceğini belirten yetkililer, şöyle konuştu:

"Tamamı klimalı, yeni teknoloji ekipmanlar ve konforla donatılmış olan tren setleri, metrekarede 6 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve 140 km/saat hız ile güvenle işletme yapabilecek. 80 kilometrelik mevcut demiryolunun metro standartlarına çıkarılması için hazırlanan proje gereği, banliyö trenlerine elektrik teminini sağlayan katener sisteminin ikmal inşaatı devam ediyor. Bu kapsamda Aliağa-Cumaovası hattında, Karşıyaka ve Şirinyer tünelleri, istasyon bölgeleri, Çiğli ve Cumaovası depo hatları dahil toplam 21 bölgede 71 bin 461 metre katener sistemi tesisi kurulacak. Ana hatta ise, 77 bin 72 metre bakım yapılıyor. Aliağa Menderes Raylı Sistem Projesi Haberleşme ve Çiğli Depo Tesisleri Sinyalizasyon Sistemleri ve Montajı yapım işi için de ihale gerçekleştirildi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/aliaga-mendereste-iki-istasyon-kaldi_75708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!