Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alışveriş Merkezi Çılgınlığı

Organize perakende sektörü baş döndürücü bir hızla büyüyor. Yıl sonuna kadar 17 alışveriş merkezinin daha açılması beklenirken gerek ciro ve mağaza gerek istihdamdaki artış sektörde kabuk değişimini gösteriyor.

Cumhuriyet Gazetesirganize perakende sektörü baş döndürücü bir hızla büyüyor. Yıl sonuna kadar 17 alışveriş merkezinin daha açılması beklenirken gerek ciro ve mağaza gerek istihdamdaki artış sektörde kabuk değişimini gösteriyor. Yetkililer, perakende sektörünün önümüzdeki yıllarda hızlı büyüme grafiğini sürdüreceğini ve 5 yılda ikiye katlanacağını öngörüyorlar.

Türkiye'de ilk kez açıklanan "AMPD Perakende Endeksi"ne göre, geçen yılın son çeyreğinden bu yana "özel nihai tüketim harcamaları"nda yaşanan daralmaya rağmen, organize perakende sektörünün enflasyondan arındırılmış cirosu, son 7 ayda yüzde 18 büyüdü.

AMPD Başkanı Nuşin Oral, aylık yapılacak araştırmaların 2006 cirosu 13 milyar dolara ulaşan sektör için çok yararlı olacağını belirtti. Oral, "Türkiye ekonomisinin büyüme hızı yavaşlama gösterirken modern perakende esaslarının uygulandığı organize perakende büyüme göstermiştir. Büyüme devam edecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alisveris-merkezi-cilginligi_56552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!