Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alman Devi, 80 Milyon Euro Yatırımla Dört Otel Kuracak

Rhea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Takmak, Almanya merkezli Avrupa'nın en büyük tur operatörlerinden birinin Türkiye'ye 80 milyon Euro yatırımla 4 şehir oteli kuracağını söyledi. Sözleşme aşamasında olduğu için yatırımcı firmanın ismini açıklamayan Takmak, otellerin 3'ünün İstanbul'da, 1'inin ise İzmir'de olmasının planlandığını

Zaman GazetesiRhea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Takmak, Almanya merkezli Avrupa'nın en büyük tur operatörlerinden birinin Türkiye'ye 80 milyon Euro yatırımla 4 şehir oteli kuracağını söyledi. Sözleşme aşamasında olduğu için yatırımcı firmanın ismini açıklamayan Takmak, otellerin 3'ünün İstanbul'da, 1'inin ise İzmir'de olmasının planlandığını kaydetti.

İstanbul'daki otelin 3 bin yatak kapasitesine sahip olacağını ifade eden Takmak, "Şu anda planlanan otel sayısı 4. Ancak 2?3 yıl içinde otel sayısının 12'ye çıkması ile bu rakam da 300 milyon Euro'ya çıkabilir." diye konuştu. Söz konusu oteller boş arsa satın alınarak veya mevcut binaların yenilenmesiyle hayata geçirilecek. Otellerin kuruluşuyla ilgili gerekli organizasyonu Rhea Gayrimenkul yürütecek.

Rhea Gayrimenkul olarak Türkiye'de alışveriş merkezi ve konut işine girmeyeceklerini, ancak uzun vadeli kira kontratı gerektiren gayrimenkullerle ilgilendiklerini dile getiren Takmak, "Artık AVM'lerde doyum noktasına ulaşıldı. Bundan sonra kiracı konusunda talebin olduğu iki ya da üç kiracılı perakende parklarında artış bekliyoruz. O yüzden biz de perakende parklarıyla ilgileniyoruz." dedi. Bu amaçla 2009 Mart ayında İzmir'de 10 bin metrekarelik MediaMarkt inşaatına başladıklarını söyleyen Onur Takmak, bu yatırımı Alman yatırımcı Union Investment'in yatırım ortaklığı ile sürdürdüklerini kaydetti. 15?20 milyon Euro'luk yatırımın tamamlanmasıyla 100 kişiye istihdam sağlanacağını ifade eden Takmak, bunun dışında Ankara'da da biri gıda üzerine olmak üzere iki perakende parkı kuracaklarını dile getirdi. Bu yatırımların değeri de 80 ile 150 milyon Euro arasında olacak.

Rhea'nın bir başka hedefinin de, lojistik sektörünün ana geliştiricilerinden biri olmak olduğunu dile getiren Takmak, "Kurumsal lojistik operatörlerinin mevcut varlıklarını satın alıp geri kiralamak konusunda da çalışmalar yapan Rhea; bu yıl içerisinde Hadımköy'de 40 bin metrekare, Gebze'de ise 30 bin metrekarelik lojistik depo geliştirmesi yapmayı hedefliyor." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-devi-80-milyon-euro-yatirimla-dort-otel-kuracak_68951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!