Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alman İnşaat Devinin Gözü Türkiye'de

Bilfinger Berger, gelişmekte olan piyasalarda satın alma yoluyla büyümeyi amaçlıyor. Firmanın yakından incelediği ülke ve bölgelerin başında Türkiye, Hindistan ve Ortadoğu geliyor. Bilfinger Berger CEO'su Herbert Bodner, Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada, Alman inşaat ve hizmet grubunun geleneksel iş alanı inşaattan diğer alanlara

Gazete Haber Türk
Alman İnşaat Devinin Gözü Türkiye'de

Almanya'nın üç büyük inşaat grubundan biri olan Bilfinger Berger, gelişmekte olan piyasalarda satın alma yoluyla büyümeyi amaçlıyor. Firmanın yakından incelediği ülke ve bölgelerin başında Türkiye, Hindistan ve Ortadoğu geliyor.

Bilfinger Berger CEO'su Herbert Bodner, Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada, Alman inşaat ve hizmet grubunun geleneksel iş alanı inşaattan diğer alanlara doğru radikal bir değişim planladığını bildirdi. Bodner grubun Hindistan, Türkiye gibi ülkelerle Orta Doğu'da endüstriyel hizmet alanında genişlemeyi amaçladığını belirterek, "Bu ülkelerde incelediğimiz bazı firmalar var" dedi. Avrupa ve Avustralya'da güçlü olan grubunu gelişmekte olan ülkelerde pozisyonunu güçlendirmek istediği belirtildi.

Bilfinger Berger 2011 sonu itibarıyla gelirinin yüzde 80'ini hizmetler, yüzde 20'sini ise inşaat sektöründen elde etmeyi planlıyor. 2008 yılında grup, 15.3 milyar dolarlık cirosunun yüzde 60'ını inşaat sektöründen kazandı.

1975 yılında, Alman Dresdnerbank'ın çoğunluk hisselerine sahip olduğu ülkenin önde gelen 3 inşaat firmasının 'dünya çapında rekabet edebilen bir taahhüt firması kurma' vizyonuyla hayata geçirilen Bilfinger Berger, Gotthard Tüneli, Puente de Centenario Köprüsü, Frankfurt'taki 52 bin koltuklu Commerzbank Arena stadı gibi dev projelere imza attı. Firmanın 60 binden fazla çalışanı bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-insaat-devinin-gozu-turkiyede_75198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!