Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Almanların Türkiye'deki Hedefi ve Yatırımları Uzun Vadeli

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası işbirliğinde 'Türk-Alman Ekonomi Günü' gerçekleştirildi. Almanya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Hans-Jörg Brunner, '' Almanların Türkiye'deki hedefi ve yatırımları uzun vadelidir'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Almanların Türkiye'deki Hedefi ve Yatırımları Uzun Vadeli

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası işbirliğinde 'Türk-Alman Ekonomi Günü' gerçekleştirildi. Almanya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Hans-Jörg Brunner, etkinlikte yaptığı konuşmada, toplantıyı ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Kayseri'de başlattıkları çalışmaların, Alman ve Türk işletmelerinden büyük ilgi gördüklerini ifade eden Brunner, şunları kaydetti:
    
''Zonguldak'taki etkinliğimize Almanya'nın iş dünyası temsilcileri katılıyor. Karabük, Zonguldak ve Bartın'dan da etkinliğimize iş adamları ve iş kadınları bulunuyor. Bu bölge bizim çok önemli. Batı Karadeniz Bölgesinde çok büyük bir potansiyel var. Taşkömürü işletmeleri, çelik işleme, ticaret, gemicilik ve tersane çalışmaları ile demir yollarıyla ilgili faaliyetler son derece önemlidir. Özellikle taşkömürü ve çelik kazanımı konusunda da bu bölgenin geleneksel faaliyetler oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Yaklaşık 50 yılı aşkın bir süredir Türk-Alman işçi alımı çerçevesinde bu bölgeden ülkemizin işçi ihtiyacının eksikliği giderilmiştir. On binlerce insan bu bölgeden ülkemize çalışmaya gelmiştir. Almanya'ya gelen işçiler bir ekonomi mucizesi gerçekleştirmiş ve bizlere destek olmuştur. İçimizde iki vatana sahip olan vatandaşlar var. Almanların Türkiye'deki hedefi ve yatırımları uzun vadelidir. Burada yatırım ülkesi olarak motive olmuş iyi iş gücü bulunmaktadır. Bunun dışında hem bölgeye hem Avrupa'ya doğrudan satış imkanları da bulunmaktadır.''

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/almanlarin-turkiyedeki-hedefi-ve-yatirimlari-uzun-vadeli_91314.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!