Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Sandras Dağı Tehlikede
BÖLÜM SPONSORU

Alsancak-Cumovası Arası Hızlı Trenle Yakınlaşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığında yürütülen Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi'nin Geliştirilmesi Projesi kapsamında "yolculu seferler", 30 Ağustos 2010 tarihinde Alsancak-Cumaovası arasında başlatılacak. Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanan İzmirliler, aynı gün, 80 kilometrelik demiryolu hattını metro standardına çıkartan

Yeni Asır Gazetesi
Alsancak-Cumovası Arası Hızlı Trenle Yakınlaşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığında yürütülen Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi'nin Geliştirilmesi Projesi kapsamında "yolculu seferler", 30 Ağustos 2010 tarihinde Alsancak-Cumaovası arasında başlatılacak. Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanan İzmirliler, aynı gün, 80 kilometrelik demiryolu hattını metro standardına çıkartan projenin güney kısmında ulaşım hizmeti alacak. Hattın, Alsancak-Cumaovası arasındaki 22 kilometrelik güney kısmını oluşturan bölümünde 1 Temmuz 2010 tarihinden beri yolcusuz deneme seferleri sürdürülüyordu.

Güney kısım

İspanya'da üretilen ve Ankara'da testleri tamamlanarak İzmir'e gelen elektrikli banliyö trenleri ile yapılan yolcusuz deneme seferleri 15'er dakikalık periyotlarla gerçekleştiriliyor. Hattın güney kısmındaki istasyonlara, yolcuların kenkart kullanımları için validatörler (kentkart okuyucuları) getirildi. İstasyonlarda yolcuların kullanımı sırasında sorun yaşanmaması için gerekli donanımlar tamamlandı. Alsancak'da bulunan TCDD'ye ait binada, kumanda merkezi oluşturuldu. Bu merkezde kurulan dev ekranlardan tüm istasyonlardaki kameralar vasıtasıyla istasyonlar izleniyor. Güney hattında işlerin tamamlanıp deneme seferlerini yapılmasının yanı sıra, kuzey hattında da çalışmalar da tamamlanma aşamasına geldi. İstasyonlardaki tüm imalatlar bitirildi. Çiğli'de yapımı tamamlanan depo ve atölye tesislerinin ekipmanlarının montajına başlandı ve tren yıkama ünitesi oluşturuldu. Enerji sağlayan katener ve haberleşme sistemlerinin tamamlanmasının ardından kuzey hattında da deneme seferlerine başlanacak.

ETİKETLER: ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/alsancak-cumovasi-arasi-hizli-trenle-yakinlasacak_82168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!