Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alstom Grid'den Demir-Çelik Sektörüne Özel Seminer

Özel transformatör ve reaktör üretiminde bir dünya lideri olan Alstom Grid, Nisan ayında düzenlediği seminerle demir-çelik sektörüne yönelik yeni ve mevcut enerji iletim çözümlerini sundu. İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen demir-çelik üreticisi 20 firmadan 35 kişinin katıldığı bu seminer Alstom Grid’e bu alandaki uzmanlığını

yapi.com.tr
Alstom Grid'den Demir-Çelik Sektörüne Özel Seminer

Özel transformatör ve reaktör üretiminde bir dünya lideri olan Alstom Grid, Nisan ayında düzenlediği seminerle demir-çelik sektörüne yönelik yeni ve mevcut enerji iletim çözümlerini sundu. İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye’nin önde gelen demir-çelik üreticisi 20 firmadan 35 kişinin katıldığı seminer, Alstom Grid’e bu alandaki uzmanlığını paylaşma olanağı sundu.

Seminerde Alstom Grid, ark ocağı transformatörleri, pota ocağı transformatörleri, reaktörler ve Static VAr Kompanzatörleri (SVC) ürünleri ve anahtar teslimi trafo merkezleri hakkında bilgi sundu. Ürünlerin temel dizayn ve üretim bilgileri detaylı olarak verilirken, işletme süresince son kullanıcıya sağlayacağı faydaların ve benzer ürünlerden farklılıklarının altı çizildi. SVC ürünlerinin dünya genelindeki referanslarıyla sunulmasının ardından mühendislik çözümlerini de kapsayan yüksek gerilim hava ve gaz yalıtımlı anahtar teslimi trafo merkezleri detaylarıyla aktarıldı. Seminerde son olarak bakım, onarım, yeniden dizayn ve satış sonrası servis hizmetlerinin üstünde duruldu ve Alstom Grid’in Gebze’deki yeni transformatör tamir fabrikasının (Tr3) faaliyetleri anlatıldı.

Seminer hakkında bilgi veren Alstom Grid Güney Avrupa ve Orta Asya Endüstri ve Alt Yapı Segment Direktörü Hakan Pala, “Ürün ve çözümlerimiz hakkında sektörün önde gelen firmalarına detaylı bilgi vermenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle çözümlerimizin benzerlerinden farklı ve üstün özelliklerini vurgulamamız müşterilerimizin seçim kriterlerinde önemli bir rol oynayacaktır” dedi. Seminer katılımcılarından Tosçelik Proje Müdürü Turan Küçüker de, "Sektörün enerji iletiminde en önemli iki ürününden olan ark ocağı ve pota ocağı transformatörlerinin dizayn ve üretim kriterlerini öğrenmek bizim için çok faydalı oldu. Bu bilgileri teklif ve satın alma süreçleri boyunca kullanabiliriz. Benzer formatta yeni seminerler bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Alstom Grid, 2010 yılında dünyanın en büyük ark ocağı transförmatörünü (300 MVA 34,5/1,683-1,119 kV) MMK-ATAKAŞ’ın İskenderun’da kurulan demir-çelik tesisi için üreterek, bu alanda 2006 yılında Çolakoğlu Metalurji için ürettiği 240/265 MVA ark ocağı transformatörüyle yine kendisine ait olan rekoru kırmıştı. Alstom Grid, ayrıca 2010 yılının ilk çeyreğinde Tosyalı Holding’in Osmaniye’de kurduğu demir-çelik tesisine anahtar teslimi 380 kV trafo merkezi ve ark ocağı transformatörleri temin etti ve Osmaniye’de kurulan diğer demir-çelik tesisi olan Yolbulan Holding’in fabrikasına yine anahtar teslimi 380 kV trafo merkezi, ark ocağı transformatörleri ve 200 MVAR SVC sağladı. Alstom Grid geçtiğimiz yıl Cengiz Holding’e ait Samsun Eti-Bakır Elektroliz tesisine tristör doğrultucu DC sistem kurarak yine kendi alanında  bir ilke imza attı.

Türkiye'de Alstom

Türkiye'de 1960'lı yıllarda faaliyet göstermeye başlayan Alstom, Türkiye'nin enerji ve demiryolu taşımacılık altyapısına en önemli katkıları sağlayan kuruluşlardan. Alstom, ülkenin en büyük hidroelektrik santrali olan Atatürk barajı dahil olmak üzere, Türkiye'nin kurulu güç üretim kapasitesinin yüzde 55'ine temel ekipmanlar tedarik etmenin yanı sıra, TEİAŞ'nin kurulu iletim ürünlerinin yaklaşık yüzde 50'sini tedarik etmiş ve İstanbul’un ilk metro hattının (Taksim-Levent) inşaatı, ulusal demiryolları ve İstanbul tramvayı için 460 adet lokomotif teslimatı gibi birkaç önemli demiryolu projesini başarıyla gerçekleştirdi. Alstom, Türkiye'de ticaret, mühendislik, hizmet ve imalat alanlarında istihdam ettiği yaklaşık bin 200 çalışanıyla, güç üretimi ve güç iletimi alanlarında tüm bölge çapında anahtar teslimi iletim projelerini yönetme kapasitesine sahip, sosyal ve iktisadi alanda katkı sağlayan bir şirket. Gebze fabrikası, üretiminin yüzde 85'ini ihraç etmekte ve Alstom Grid, en çok ihracat yapan firmalar listesinde her zaman ilk 50 firma içinde yer almakta.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/alstom-gridden-demir-celik-sektorune-ozel-seminer_87185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!