Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alt Laleli Araç Trafiğine Kapatılıyor

Fatih Belediyesi, Tarihi Yarımada'da trafik sorununu çözmek ve bölgeyi görsel olarak turizme daha uygun hale getirmek için başlattığı yayalaştırma çalışmasını, Alt Laleli bölgesinde de sürdürüyor. 20 gün sürecek çalışmaların ardından Hayriye Tüccarı ve Türkeli caddeleri arasında kalan "Alt Laleli'' bölgesi araç trafiğine kapatılacak.

Sabah Gazetesi
Alt Laleli Araç Trafiğine Kapatılıyor

Fatih Belediyesi, Tarihi Yarımada'da trafik sorununu çözmek ve bölgeyi görsel olarak turizme daha uygun hale getirmek için başlattığı yayalaştırma çalışmasını, Alt Laleli bölgesinde de sürdürüyor. 20 gün sürecek çalışmaların ardından Hayriye Tüccarı ve Türkeli caddeleri arasında kalan "Alt Laleli'' bölgesi araç trafiğine kapatılacak. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ceylan, Şair Haşmet, Paşazade, Azimkar, Şair Fitnat ve Kızıltaş sokaklarının araç trafiğine kapatılacağını ve çalışmaların bütçesinin, Laleli esnafı ve belediye tarafından ortaklaşa karşılanacağını söyledi.

Proje bütçesi olan 4 milyon liranın yarısının, bölge esnafı tarafından kurulan Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği (LASİAD) tarafından karşılanacağını belirten Demir, "Alt Laleli esnafı ve LASİAD ile yaptığımız görüşmede, bir an öce yayalaştırma çalışmalarının başlaması üzerine yoğun talep aldık. Örnek bir uygulamayla, bölgenin, esnaf tarafından daha çok sahiplenilmesi mümkün olacak ve bu önemli ticaret bölgesi rahat bir nefes alacak'' dedi. Demir, İstanbul'un en önemli sorununun trafik ve otopark olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

"Tarihi Yarımada'da bu sorun daha da derinden hissediliyor. Laleli'de turizmin ve ticaretin yoğun olması, gündüz çalışanların oranının diğer bölgelere göre daha da yoğun olması trafik çilesini içinden çıkılmaz bir hale dönüştürüyor. Dünyada bu kadar yoğun olan bölge sayısı çok az ve bu ülkeler sorunla mücadele için yayalaştırma yoluna gitmişlerdir.'' Demir, çalışmalara 25 Nisan'da başlamayı planladıklarını belirterek, "Esnaf, projenin bir an önce tamamlanmasını istiyor" diye konuştu. AA

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/alt-laleli-arac-trafigine-kapatiliyor_86907.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!