Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altı Kişiyi Yaralayan Cam Kazadan Değil İhmalden Düştü

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi Beyoğlu’nda bir tadilat çalışması esnasında 7,5 metrekarelik camın düşmesi üzerine altı kişinin yaralandığı olay hakkında yaptığı açıklamada "Kaza değil ihmal" dedi.

bianet.orgÇevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi Beyoğlu’nda bir tadilat çalışması esnasında 7,5 metrekarelik camın düşmesi üzerine altı kişinin yaralandığı olay hakkında yaptığı açıklamada "Kaza değil ihmal" dedi. bianet'in binadaki işyerlerinde çalışanlarla konuşarak elde ettiği bilgiye göre olay binanın beşinci katındaki tadilat işi için çalışan işçilerin blok camı kattaki kolona dayamalarının ardından blok camın düşmesi sonucu gerçekleşti.

ÇMO yaşananların, ilk bakışta bir kazayı akıllara getirse de, olayın, sağlıklı bir çevrede, güvenli ve sağlıklı kentlerde yaşam hakkının olmadığına, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda bir dizi ihmal ve yetersizliğin sürdüğüne işaret ettiğini söylüyor.

"İstanbul gibi bir metropolde, kentin en merkezi bölgesinde gerçekleşen olay basit bir kaza olarak algılanmamalı, yerel yönetimlerin ve sorumluların ihmali göz ardı edilmemelidir."

Kazada yaralananlardan ve şu an yoğun bakımda olan Ece Turhan'ın İTÜ Çevre Mühendisliği bölümü öğrencisi olduğuna da değinen ÇMO olaydaki sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve benzer kazaların yaşanmaması takipçi olacaklarını duyuruyor.

Olayın ardından sinema salonunda yapılan tadilatın inşaatında çalışan 7 kişi gözaltına alındı. Taksim Polis Merkezi'nde ifadeleri alınan 7 kişi daha sonra adliye sevk edildi.

Turhan'ın arkadaşı Kübra Erkaner, sinema önünde içerde tadilat yapıldığına ilişkin herhangi bir uyarı tabelasının da bulunmadığını belirterek, "Sinemaya girip çıkanlar vardı. Herhangi bir uyarı tabelası yoktu. Üst katlarda da bir önlem alınmamıştı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alti-kisiyi-yaralayan-cam-kazadan-degil-ihmalden-dustu_66078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!