Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altından Sonra Petrol Aranıyor

Çevrecilerin yoğun tepkisini çeken altın arama çalışmalarının ardından, Kazdağları’nın eteklerinde, bu kez de petrol ve doğalgaz arama çalışmaları başlatıldı.

Hürriyet Gazetesi
Altından Sonra Petrol Aranıyor

Çevrecilerin yoğun tepkisini çeken altın arama çalışmalarının ardından, Kazdağları’nın eteklerinde, bu kez de petrol ve doğalgaz arama çalışmaları başlatıldı.

Enerji ve Tabbi Kaynaklar Bakanlığı’ndan, Kazdağları’nın etekleri olarak bilinen Bayramiç İlçesi’ne bağlı Aşağı Şevik Köyü ile Yahşelli Köyü’ne kadar olan bölgede petrol ve doğalgaz aramak için ruhsat alan Merty Enerji A.Ş. Bayramiç merkezinde şantiyesini kurdu. Ardından da Balıklı Köyü bölgesinde arama çalışmalarına başladı. Bayramiç Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, şirket yetkililerinin bir süre önce kendisini ziyaret ederek, yapacakları petrol ve doğalgaz arama çalışmaları konusunda bilgilendirdiğini söyledi. Kaymakam Atçı, "Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre Bayramiç İlçesi’nin Aşağı Şevik Köyü’nden başlayarak Türkmenli, Pınarbaşı, Ahmetçeli, Saçaklı, Doğancıköy ve Yahşelli köyleri hudutları içinde 1.5 ay süreyle petrol ve doğalğaz aranacak" dedi.

Merty Enerji A.Ş. yetkilisi jeofizik mühendisi Oğuz Kılıç da "Ön hazırlıklarımızı tamamlayarak arama çalışmalarına başladık. Bizim sistemimiz temiz bir sistem. Arama çalışmaları sırasında hiçbir şekilde patlayıcı kullanılmayacak. Vibrosismik sistemle arama yapacağız. Cihazlarımız ile yerin altına frekans dalgaları yollayarak verileri kaydedeceğiz. Yeryüzüne hiçbir şekilde karbondioksit gazı çıkmayacak. Endişeye gerek yok. Bölgede petrol veya doğalgaz bulmayı umut ediyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/altindan-sonra-petrol-araniyor_70772.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!