Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Amaç Yıkmak Değil Daha İyisini Yapmak

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yıkılma kararıyla ilgili olarak, "Niyetimiz, bir kültür merkezini yok etmek değil; yerine daha ihtişamlı bir projeyi ülkemize kazandırmaktır" dedi.

Yeni Şafak Gazetesiültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yıkılma kararıyla ilgili olarak, "Niyetimiz, bir kültür merkezini yok etmek değil; yerine daha ihtişamlı bir projeyi ülkemize kazandırmaktır" dedi. AKM'nin, İstanbul Belediyesi'nce 1930'da projelendirildiğini, 1953'te Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na devredildiğini ve 1969 yılında tamamlanarak hizmete açıldığını bildiren Koç, çıkan yangın nedeniyle 1970 ile 1978 yılları arasında hizmete kapatıldığını kaydetti.

AKM binasının ısıtma ve soğutması için yılda 100 milyar liranın üzerinde harcama yapıldığına dikkati çeken Koç, deprem statiği hariç, binanın tekrar tamir edilmesi için 120 trilyon lira gerektiğini bildirdi. AKM'nin 55 bin metrekarelik alanı ile yan tarafında bulunan alanın birleştirilerek, yeni kültür merkezi yapılacağını belirten Koç, "Amacım, kendi mimarlarımız ve dünya mimarlarıyla yeni bir proje yaratıp, daha modern sahneleriyle daha geniş kullanım alanına sahip, dünya çapında bir kültür merkezini ülkemize kazandırmaktır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/amac-yikmak-degil-daha-iyisini-yapmak_54072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!