Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Amcalar Seçim Kavgasında, 29 Mart’a Kadar Tut

Kırklareli’nde Roman mahallesindeki gecekondulara tuvalet ile banya onarımı için valilik tarafından yapılan ve “seçim yatırımı” diye de eleştirilen yardım, yaşanan bir kazayla yeniden gündeme geldi.

Taraf Gazetesi
Amcalar Seçim Kavgasında, 29 Mart’a Kadar Tut

Kırklareli’nde Roman mahallesindeki gecekondulara tuvalet ile banya onarımı için valilik tarafından yapılan ve “seçim yatırımı” diye de eleştirilen yardım, yaşanan bir kazayla  yeniden gündeme geldi. Ağırlıklı olarak Romanların yaşadığı Yayla Mahallesi’ndeki harabe evlerde kalan vatandaşlar, konut dışında bulunan derme-çatma kulübelerde ihtiyaçlarını gideriyor. Harabe evlerde kalan ailelerden biri de Cing ailesi. Aile, banyo ve tuvalet ihtiyacını gecekondunun dışındaki alanda bulunan kulübede gideriyor. Önceki gün ailenin tek çocuğu olan iki yaşındaki Yıldıray, harabe evde tuvaletin çökmesi sonucu ölümle burun buruna geldi. Bir yanı çöken yapının altında kalan minik Yıldıray, komşuların yardımıyla kurtarıldı.

“Laf edenler, yanımıza gelsin”

Yaşanan bu üzücü olay sonrasında anne Dilek Cing, Kırklareli Valiliği tarafından yaptırılan tuvalet ve banyo yardımlarına karşı çıkanlara feryat ederek, tepkisini şöyle dile getirdi: “Benim çocuğum ölseydi bunun hesabını kim verecekti? Biz burada harabe içinde yaşıyoruz. Sağ olsun valimiz bize yardım elini uzatıyor. Ayrıca bu yardımlar şimdi başlamadı. Biz yıllardır valilikten çeşitli yardımlar alıyoruz. Ne bizler ne de oylarımız satılık değil. Bunlar bizim acil ihtiyacımız, seçim yatırımı değil. Seçim için olsaydı daha önceki zamanlarda da yardım edilmezdi. Şimdi de gerçekten ihtiyacımız olan tuvalet banyolarımız yapılacak ama bazılarının işine gelmiyor, bizleri buralarda görmüyor ki bunlara ihtiyacımız olduğunu bilsinler. Valimizden Allah razı olsun. O da olmasa biz iyice ölürdük. O laf yapanlar buraya gelsinler de halimizi görsün. Yıldıray’ımın bu yaşta çektiği sefilliği görsünler. Onların bizlere bir hayrı yok. Bari yardım yapanların önünü kesmesinler.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/amcalar-secim-kavgasinda-29-marta-kadar-tut_66657.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!