Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Anıt Ağaçlar, Kurul Kararıyla Hükümsüz!

Zonguldak Başsavcılığı geçen yıl ihtiyaca cevap veremeyen adliye binasının genişletilmesi için yan tarafındaki 1900 metrekarelik araziye ek bina projesi hazırlatmak istedi. Ancak karşısına tapu kayıtlarında iki anıt ağaç çıktı. Kayıtlarda, ‘defne ve palmiye’ olarak görünen iki anıt ağacın arazide olmadığını fark eden yetkililer, Karabük Kültür ve

Radikal Gazetesi
Anıt Ağaçlar, Kurul Kararıyla Hükümsüz!

Tapu kayıtlarında göründüğü için adliye ek binasının yapımına engel olan, ancak aramada köklerine bile rastlanamayan iki anıt ağaç, Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararıyla kayıtlardan çıkarıldı. Zonguldak Başsavcılığı geçen yıl ihtiyaca cevap veremeyen adliye binasının genişletilmesi için yan tarafındaki 1900 metrekarelik araziye ek bina projesi hazırlatmak istedi. Ancak karşısına tapu kayıtlarında iki anıt ağaç çıktı. Kayıtlarda, ‘defne ve palmiye’ olarak görünen iki anıt ağacın arazide olmadığını fark eden yetkililer, Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na başvuruda bulundu.

Zonguldak Başsavcısı Hüseyin Özbakır, kurul tarafından yapılan incelemede anıt ağaçların ‘köklerine bile rastlanılmadığını’, bu yüzden başka parselden tapuya yanlışlıkla kaydırıldığına karar verildiğini söyledi. Arsayla ilgili işlemler bitirilirken sıra ek binanın yapım çalışmalarına geldi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/anit-agaclar-kurul-karariyla-hukumsuz_64393.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!