Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara - Eskişehir Arası 65 Dakika

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni (YHT) kesintisiz 223 kilometre gidecek. Ankara-İstanbul YHT projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sincan-Esenkent ile Eskişehir-Hasanbey etapları şubat ayında işletmeye açılacak. Toplam 21 kilometre uzunluğundaki hatların işletmeye alınmasının ardından Sincan'dan Eskişehir'e kadar YHT ile kesintisiz yolcu

NTV EMLAKTIMES
Ankara - Eskişehir Arası 65 Dakika

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi kapsamında yapımı tamamlanan Sincan-Esenkent ile Eskişehir-Hasanbey etapları şubat ayında (2010) işletmeye açılacak. Toplam 21 kilometre uzunluğundaki hatların işletmeye alınmasının ardından Sincan'dan Eskişehir'e kadar YHT ile kesintisiz yolcu taşımacılığı yapılabilecek.
       
Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren seferleri, Esenkent-Hasanbey arasında YHT hattından, Esenkent-Sincan ve Eskişehir-Hasanbey arasında ise konvansiyonel tren hattından yapılıyor.
       
TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara-İstanbul YHT Projesi kapsamında 2006 yılında yapımına başlanan ve geçen yıl sonunda üst yapı işleri tamamlanan ve deneme seferleri sürdürülen Esenkent-Sincan ve Eskişehir-Hasanbey etaplarında deneme seferlerini sürdürüyor.
        
15 kilometre uzunluğundaki Sincan-Esenkent ve 6 kilometre uzunluğundaki Hasanbey-Eskişehir hatlarında devam eden sinyalizasyon ve yol testlerini ay sonunda tamamlamayı amaçlayan TCDD Genel Müdürlüğü, Şubat ayı içinde bu etapları YHT seferlerine açacak. Böylece, YHT seferleri, Sincan-Eskişehir arasındaki 223 kilometre boyunca kesintisiz olarak yapılabilecek.
        
Ankara-Eskişehir 1 saat 5 dakika olacak

Mevcut durumda, Eskişehir-Hasanbey ve Esenkent-Sincan-Ankara arasında konvansiyonel hatta geçen YHT ile Ankara-Eskişehir arasındaki seyahat, toplam 1 saat 27 dakikada tamamlanıyor.
        
Esenkent-Sincan ve Hasanbey-Eskişehir arasındaki hatların seferlere açılmasından sonra Eskişehir-Sincan arasında hızlı demiryolundan sefer yapılacak ve hızlı trenler Sincan-Ankara arasında konvansiyonel hatta geçecek. Böylece, Ankara-Eskişehir arasındaki YHT ile seyahat süresi yaklaşık 6 dakika kısalacak.
        
Sincan-Ankara arasındaki hızlı tren hattı ise bu yıl ihalesine çıkılması amaçlanan ''Başkent Ray Projesi'' kapsamında inşa edilecek. Başkent Ray Projesi kapsamında 24 kilometrelik Ankara-Sincan hattında, Ankara-Behiçbey arasındaki 4 yol 6 yola, Behiçbey-Sincan arasındaki 3 yol ise 5 yola çıkartılacak.
        
Böylece Ankara-Eskişehir arasındaki YHT ile seyahat süresi, Sincan-Ankara etabı ile yapımı devam eden Eskişehir Gar Geçişi Projesi'nin 2011 yılında tamamlanmasıyla 1 saat 5 dakikaya inecek.

 

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara---eskisehir-arasi-65-dakika-_75855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!