Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Ankara Büyükşehir Belediyesi Olarak, Altyapı Konusunda Her Türlü Desteği Veririz''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye olarak altyapı konusunda karşılıksız olarak her türlü desteği vereceklerini, çünkü istihdamı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

yapi.com.tr / AA
''Ankara Büyükşehir Belediyesi Olarak, Altyapı Konusunda Her Türlü Desteği Veririz''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt Belediyesi tarafından Büyük Anadolu Oteli'nde düzenlenen Akyurt Sanayisi Altyapı Değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, sanayicilerle yaptıkları toplantıların kendisini çok memnun ettiğini belirterek, ''Kazan'da toplantılar yaptık, 3-5 yıl önce bu ilçede 2 bin işçi çalışırken, sanayiye verdiğimiz destekten sonra bugün burada 22 bin kişi çalışmaya başladı'' dedi.

Sanayicilere her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Melih Gökçek, bunun karşılığında ise iş adamlarından sadece istidamı arttırmalarını ve işsizlere iş vermelerini istediklerini belirterek, ''Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, altyapı konusunda hem de karşılıksız olmak kaydıyla, sizden para talep etmemek kaydıyla her türlü desteği veririz. Çünkü bizim en büyük derdimiz istihdam. İstihdamı da sizler meydana getireceksiniz. O nedenle bizler, size ne kadar destek verirsek Ankara için işsiz insanlarımız için fayda elde etmiş oluruz'' dedi.

Başkan Gökçek, 1 milyon 800 bin metrekarelik bir alanda yapılacak fuar alanın Akyurt için büyük bir şans olduğunu ifade ederek, ''Akyurt'a büyük değer katacak olan fuar alanının temellerini 3-4 ay içinde atacağız. Binalar prefabrik olacağı için 3 ay içinde biter diye düşünüyorum. Otoparklar hariç, muhtemelen 50 bin metrekare kapalı, 100 bin metrekare açık alan şeklinde toplam 150 bin metrekare olarak başlayacağız. Onu oteller ve sosyal tesisler mutlaka takip edecek'' diye konuştu.

Başkent ışıklandırılacak

Önümüzdeki yıl sonuna kadar Başkentin ışıl ışıl olacağını vurgulayan Gökçek, ''İlk ışıklandırmayı Atakule'de yaptık. Burasını önümüzdeki hafta içerisinde göreceksiniz. Esenboğa yolu da böyle olacak'' diye konuştu.

Ankara'nın çağdaş bir kent olduğunu, Türkiye'nin çağdaş bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstereceklerine dikkati çeken Gökçek,şunları söyledi:

''Başbakanımız bize güzel bir sürpriz yaptı. Biz 44 kilometrelik metro hattının bitirilmesi için kendisine ricada bulunmuştuk. Sayın Başbakan Kızılay-Esenboğa arasında da bir metro hattını yapacağını söyledi. 25 kilometrelik bu hattın Kızılay-Ulus-Bent Deresi-Yıldırım Beyazıt Meydanı-Akyurt Kavşağı-Fuar alanı-Esenboğa güzergahında olacak. Sayın Başbakanımız Ankara ile ilgili projelerini açıkladı. Ankara'ya 5 ayrı yönden hızlı tren gelecek. 3 ayrı koldan da otoban bağlantısı olacak ve Ankara ulaşımın merkezi olacak.

Ayrıca, sağlık alanında yapılacak kompleksler ve termal tesisler ile de sağlık turizminin merkezi olacak. Bu nedenle sağlık sektörünü aklınızın bir kenarında tutun ve sağlık gereçleriyle ilgili üretim alanlarını araştırın. Bunların yanı sıra Ankara'ya uluslararası bir hayvanat bahçesi yapıyoruz. Şu anki çok ilkel ve çok çağ dışı bir hayvanat bahçesi. İçinde dev bir lunaparkın bulunduğu 15 tane gösteri merkezinin bulunduğu, arıtma tesisinin olduğu 2 milyon metrekarelik bir alanda küçük bir Disneyland olacak.''

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise 2004 yılında belediye başkanı olduğunda ilçenin birçok eksiği olduğunu ancak Başkan Gökçek'in verdiği destekler sayesinde bunu aştıklarını ifade ederek, ''Altyapı ve bir çok sorunumuz çözüldü. 1 milyon 800 dönümlük alana fuar yapılmasına, 'hayal' diyorlardı, ama bu hayal gerçek oldu'' dedi.

Toplantıda iş adamları adına söz alan Akyurtlu Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Azmi Kelemcisoy da önceden Akyurt'ta altyapı adına bir şey olmadığını belirterek, ''Buradaki ilk yatırım yapan iş adamları, havaalanına telefon açamaya giderlermiş. Bizler o günlerden bu günlere geldik. Çok şey değişti'' dedi.

Konuşmaların ardından Gökçek, iş adamlarının sorunlarını dinledi ve sorularını yanıtladı. Toplantının sonunda Kalemcisoy, Gökçek'e plaket takdim etti. Gökçek, daha sonra Akyurtlu bir iş adamının, fabrikasında yapılan elektrikli araba ile fabrikayı gezdi ve üretim hakkında bilgi aldı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile iş adamları ve sanayiciler katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-buyuksehir-belediyesi-olarak-altyapi-konusunda-her-turlu-destegi-veririz_87664.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!