Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Lojman Konusunda En Zengin İllerin Başında

Türkiye il merkezi bazında lojmanda oturan toplam hane halkının yüzde 20’sinin Ankara’da ikamet ettiğini belirten Barışkent Gayrımenkul Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, “Lojmanlar, konut sahibi olma kararını geciktiriyor” dedi.

Hürriyet Ankara
Ankara Lojman Konusunda En Zengin İllerin Başında

Türkiye’de toplam 600 bin kişinin konuta ihtiyacı olduğunu belirten Barışkent Gayrımenkul Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, “Ankara’da konut, yatırım amaçlı alınıyor. 5 büyük il arasında Ankaralılar konut sahipliğinde en son sırada yer alıyor” dedi.

Lojmanda oturma durumunun diğer beş büyük ile nazaran Ankara’da daha yoğun olduğunun altını çizen Aydın, “Türkiye il merkezi bazında lojmanda oturan toplam hane halkının yüzde 20’si Ankara’da ikamet ediyor. İlçe merkezi olarak da lojmanda oturma durumuna göre Ankara ilk sırada yer alıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının çoğunun burada olması nedeniyle Ankara’da yoğun olarak bulunan lojmanlar, konut sahibi olma kararını geciktiriyor” dedi.

Yatırım amaçlı

Kiracılık ve ev sahipliği oranları konusunda diğer beş büyük ile nazaran Ankara’nın geride kaldığını söyleyen Aydın, şunları söyledi:

“Ankara’da daha çok yatırım amaçlı konut satın alınıyor. Bu sorunun konut ihtiyacı değil konut dönüşümü açısından çözülmesi gerekiyor. Ankara merkezde kiracılık oranı ilçe merkezlerine göre daha yüksek oranda seyrediyor. Bu da kiracılık sektörünün kentsel nitelikli bir sektör olduğunu doğruluyor. 100 konutun 23’ü İstanbul’da ise 19’u Ankara’da satılıyor. Ankara’da halen ilçe merkezlerinde yoğun olmak üzere ev sahibi olmayan ve kira ödemeyen kesim oldukça fazla.”

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-lojman-konusunda-en-zengin-illerin-basinda_82750.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!