Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Sokaklarını İnekler Dolduracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha önce Paris, New York, Monaco, Moskova, Sidney, Tokyo ve Londra’nın da aralarında bulunduğu dünyanın pek çok önemli kentinde düzenlenen ve büyük ilgi gören "COW Parade" etkinliği kapsamında rengarenk 150 inek heykeli, 15 Ağustostan itibaren 2 ay boyunca Başkent sokaklarını da

Radikal Gazetesi
Ankara Sokaklarını İnekler Dolduracak

Başkent sokakları, rengarenk inek heykellerinin sergileneceği açık hava sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha önce Paris, New York, Monaco, Moskova, Sidney, Tokyo ve Londra’nın da aralarında bulunduğu dünyanın pek çok önemli kentinde düzenlenen ve büyük ilgi gören "COW Parade" etkinliği kapsamında rengarenk 150 inek heykeli, 15 Ağustostan itibaren 2 ay boyunca Başkent sokaklarını da süsleyecek.

Gerçek boyutta fiberglastan yapılan ve her biri değişik firmaların desteğiyle birbirinden farklı desenlerde hazırlanması beklenen inek heykeller, Başkentin farklı mekanlarına yerleştirilecek.

Her biri farklı tasarım

Sergiye katılım için firmalar, Cow Parade’in logosunu oluşturan üç farklı inek duruşundan birini tercih ettikten sonra, inek heykellerinin şekillerini yüzlerce hazır tasarım içinden belirleyebilecek. Ayrıca, firmalar tasarımlarını yaratabilecek veya bu konuda gönüllü sanatçılarla çalışabilecek.

Şehir ve belediye açısından büyük anlam ve prestij taşıyan etkinlik için hazırlanan tanıtım amaçlı afişler, yakın zamanda toplu taşım araçlarına ve reklam panolarına asılacak.

İnekler, etkinliğin ardından oluşturulan müzayedede açık artırmayla satılacak ve elde edilen gelir, çeşitli yardım kuruluşlarına ve vakıflara bağışlanacak.

Etkinlik, geçen yıl 1 Ağustos-31 Ekim tarihleri arasında rengarenk inek heykelleriyle İstanbul’da düzenlenmiş ve büyük ilgi görmüştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-sokaklarini-inekler-dolduracak_62316.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!