Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ankara Turizminin Yol Haritası Çiziliyor

Kentin turizm potansiyeli ve çeşitliliğini tam anlamıyla kullanabilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Ankara 3. Turizm ve Tanıtma Konseyi toplantısı başladı.

yapi.com.tr / AA
Ankara Turizminin Yol Haritası Çiziliyor

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ''Ankara'yı turizmde kaliteli bir ürün ve dünya markası haline getirmeye mutlak kararlıyız. Bu noktadan hareketle son birkaç aydır çok dikkatli buluşmalar yapıyoruz'' dedi.

Ankara'nın turizm potansiyeli ve çeşitliliğini tam anlamıyla kullanabilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Ankara 3. Turizm ve Tanıtma Konseyi toplantısı başladı.

Ankara Dedeman Oteli'nde düzenlenen toplantıya, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ile Türkiye'nin önde gelen turizm meslek örgütlerinin temsilcileri ve Ankara'daki turizmciler katıldı.

Vali Yüksel, açılışta yaptığı konuşmada, Türk turizminin liderleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, toplantının Ankara'nın turizmi açısından tarihi nitelikte olduğunu söyledi.

Turizmi uzun yıllardır turizmcilerle birlikte soluyan ve takım çalışması yapan bir devlet yöneticisi olarak, turizmcilerin Türkiye'nin medarı iftiharı olduğunu ifade eden Yüksel, Ankara'da da önemli çalışmalara başladıklarını, bu kararlılık içinde 6 aydır bir takım çalışması başlattıklarını kaydetti.

Ankaralı turizmcilerle bir takım olduklarını ifade eden Yüksel, ''Ankara'da turizm politikalarının belirlenmesi, turizm hedeflerinin planlanması ve yönlendirilmesiyle kentte sürdürülebilir bir turizm kavramı uygulanması konusunda arkadaşlarımızla tam bir mutabakata vardık'' dedi.

Turizmde kaliteli ürünlerin tercih sebebi olduğuna değinen Vali Yüksel, şöyle devam etti:

''Özellikle turizm pazarında kaliteli ürünlerin tercih sebebi olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda sabırla, inatla ve inançla Ankara'yı kaliteli bir ürün ve dünya markası haline getirmeye mutlak kararlıyız. Bu noktadan hareketle son birkaç aydır çok dikkatli buluşmalar yapıyoruz. Ankara'da, kentin turizmine yön verecek iki önemli buluşma gerçekleştirdik. Bugün de üçüncü, çok ama çok önemli bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Hemen hemen Türkiye'nin turizmine yön veren akil insanlar, kanaat önderleriyle bu çatı altında toplandık. Bugün Ankara'yı konuşacağız.

Yol haritamızı daha dikkatli belirleyip ona göre hareket edeceğiz. Birbirimize Ankara'nın turizmde istediği noktaya gelebilmesine yön verecek her türlü soruları yönelteceğiz, konuşacağız. Sizler lütfen bunları bizimle paylaşın''.

Ankara'nın kongre ve termal turizm açısından ciddi bir potansiyeli olduğuna dikkati çeken Vali Yüksel, bu noktaların da geliştirilmesi için turizmcilerden görüş alışverişinde bulunmalarını istedi.

Ankara Esenboğa Havalimanı'nın gerek alt yapı gerekse fiziki yapısıyla önemli olduğunu kaydeden Yüksel, turizmcilerden Esenboğa Havalimanı'ndan diğer merkezlere uçuşların nasıl gerçekleşebileceğine yönelik düşüncelerini paylaşmalarını da istedi.

Vali Yüksel'in konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar, ''Ankara Turizminin Kapasitesi ve Çeşitlendirilmesi'' başlıklı sunum yaptı.

 

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-turizminin-yol-haritasi-ciziliyor_84425.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!