Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara'da Binalar Estetik mi Değil mi Tartışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıl önce gündeme getirdiği Estetik Kurul’un mahkemeye takılmasının ardından, Keçiören’deki binaların estetik olup olmadığı tartışılıyorbinaların estetik olup olmadığı tartışılıyor.

Hürriyet Ankara/Eray GÖRGÜLÜ
Ankara'da Binalar Estetik mi Değil mi Tartışması

üyükşehir Belediyesi’nin iki yıl önce gündeme getirdiği Estetik Kurul’un mahkemeye takılmasının ardından, Keçiören’deki binaların estetik olup olmadığı tartışılıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden üst düzey bir yetkili, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Yasada açıkça yapıların caddeye bakan kesimlerinin Büyükşehir Belediyesi kontrolünde olduğu belirtiliyor. Buna rağmen mahkemeden meclis kararı aleyhine bir karar çıkmıştır" derken, şunları söyledi:

"Maalesef Keçiören’de yapılan binalar Ankara’nın en çirkin binalarıdır. Halk arasında Bangladeş mimarisi olarak bilinen yapılar Keçiören’de yapılmaktadır. Bu rezalet binaları göstermek için sergiler açılmıştır. Büyükşehir Belediye Meclisi sadece Keçiören değil, tüm Ankara’daki çirkin mimariyi engellemek için bu kurulu kurmuştu. Ancak mahkeme kararına saygımızdan dolayı şimdilik kapattık. Umarız bu manada Danıştay’dan müspet bir karar çıkacaktır ve Ankara’daki bu kötü yapılara bir dur denebilir." Keçiören Belediyesi’nden ise Estetik Kurul’a ilişkin bir açıklama yapılmadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-binalar-estetik-mi-degil-mi-tartismasi_56145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!