Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara'da "İstifa Ettir Sıyrıl" Dönemi

Doğalgaz Genel Müdürü’nün istifasının ardından, habercileri döven Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Burhan Yazar da istifa etti. Daha önce ASKİ, ANFA, BELSO, BELPA genel müdürlerinin de olaylı bir şekilde değişmesi akıllarda soru işareti yarattı.

Hürriyet Gazetesi
Ankara'da "İstifa Ettir Sıyrıl" Dönemi

Doğalgaz Genel Müdürü’nün istifasının ardından, habercileri döven Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Burhan Yazar da istifa etti. Daha önce ASKİ, ANFA, BELSO, BELPA genel müdürlerinin de olaylı bir şekilde değişmesi akıllarda soru işareti yarattı.

2007 Şubat’ında ANFA Genel Müdürlüğü ve Ankaraspor Başkanlığı yapan Hilmi Gökçınar’la ters düşen Gökçek, Gökçınar’ı istifa ettirdi. Ardından 2007 Ağustos'unda susuzluğun faturası dönemin ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan’a çıktı ve Fincan da yerinden oldu.

2008 de bürokratlara uğursuz geldi. Birbiri ardına patlayan yolsuzluk skandalları yüzünden önce BEL-PA Genel Müdürü Yalçın Beyaz, ardından BELSO Genel Müdürü Çetin Cin istifa etmek zorunda kaldı. Son olarak yedi gencin ölümüyle sonuçlanan doğalgaz faciasını ardından Başkent Doğalaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratlarının usulsüzlükleri örtmek ve Başkan Gökçek’i işin dışında tutma amaçlı olduğunu iddia eden CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, "Her istifanın tek sorumlusu vardır. O da bu göreve bürokratları getiren Melih Gökçek’tir" dedi.

"Ankara ve Ankara halkı Gökçek ve adamlarıyla yönetilmeyi hak etmiyor" diyen Bingöl şöyle konuştu: "Başkent’i yöneten belediye kadrolarında uzun süredir garip şeyler oluyor. Kurmuş olduğu haremini besleyen belediye bürokratı Yalçın Beyaz suçüstü yakalanıp istifa etti. Sonrasında portakalın posasından bile istifade eden Çetin Cin deşifre olunca istifa etmek zorunda kaldı. Beceriksiz bir yönetim anlayışıyla ASKİ Genel Müdürü istifa etti. Sonrasında tüm Türkiye’yi yasa boğan insanların gözyaşlarına boğulmasına neden olan yedi gencimizin doğalgaz kaçağı nedeniyle kaybını olağanüstü çirklinleştirerek son derece düzeysiz bir şekilde kamuoyuna duyuran kişi istifa etti. Ardından 10’larca sabıkasının olduğu ortaya çıktı. Nihayet Gökçek’in kadim dostu, sırdaşı, ancak kamuyounun ne yaptığını anlayamadığı Genel Koordinatörü saldırgan ve çirkin tavırlarıyla deşifre oldu ve istifa etti.

Özellikle son iki istifa son dönemlerde kayıplara karışan Gökçek’i koruma amaçlıdır. Ancak bu beyhude bir çabadan öteye gitmez çünkü kamuoyu Gökçek’in balonun patladığını görmüştür. En az istifa edenler kadar o bürokratları o noktaya getiren Gökçek de sorumludur ve derhal istifa etmelidir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-istifa-ettir-siyril-donemi_65839.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!