Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara'da Lüks Konut ve Ofise İlgi Patladı

İnşaat sektörünün en canlı olduğu kentlerden biri Ankara... Kentte hızlı bir yenilenme rüzgârı esiyor. Bu rüzgârın en önemli nedeni kamunun kısmen kent içinde kalmış eski binalarından çıkarak, yeni kentleşme alanlarına yönelmesi. Diğer neden ise ihaleler, enerji projeleri gibi konularda devlete yakın olmak isteyen yatırımcılar. İlginin

Radikal Gazetesi
Ankara'da Lüks Konut ve Ofise İlgi Patladı

İnşaat sektörünün en canlı olduğu kentlerden biri Ankara... Kentte hızlı bir yenilenme rüzgârı esiyor. Bu rüzgârın en önemli nedeni kamunun kısmen kent içinde kalmış eski binalarından çıkarak, yeni kentleşme alanlarına yönelmesi. Diğer neden ise ihaleler, enerji projeleri gibi konularda devlete yakın olmak isteyen yatırımcılar. İlginin yoğunlaştığı yeni aks ise Eskişehir Yolu, Bilkent, Çayyolu gibi yerleşim merkezleri...

Danıştay, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Tarım Bakanlığı, Bayındırlık Bakanlığı yerini değiştiren ya da değiştirmek üzere olan devlet kurumlarından sadece birkaçı...

Lüks ofis ihtiyacına yanıt veren inşaatlardan birini ise Tepe Grubu gerçekleştiriyor. Tepe İnşaat Yatırım Projesi Geliştirme Koordinatörü Hayal Olcay hem projeyi hem de Ankara’da değişen trendleri anlattı. 200 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen Tepe Prime’ın haziran ayında kapılarını açacağını söyleyen Olcay, business, residence ve avenue bloklarından oluşan projeye işadamlarından yoğun ilgi geldiğini ve projenin yüzde 75’inin satıldığını anlatıyor.

Enerji şirketleri başrolde

Enerji şirketleri, avukatlar, bilişim, inşaat ve sağlık sektörü temsilcilerinin ağırlıklı olduğunu söylüyor. 2009 yılında başlayan proje bitmeden yatırımcısına yüzde 35 kazanç sağlamış. Projenin faaliyete geçmesiyle işyerlerinde yaklaşık 2500 kişinin çalışacağını söyleyen Olcay, 37 kafe ve restoranın bulunacağı bölgenin çekim merkezi haline geleceğini dile getiriyor. Olcay, Ankara’da lüks konut ve ofis alımında ise patlama yaşandığını söylüyor. Tüketici taleplerinin değiştiğini, sosyal ihtiyaçların arttığını ekliyor. Seçim yılı olan 2011’in gayrimenkul sektörü açısından iyi geçeceğini de dile getiren Olcay, bu yılın çok daha hızlı yükselişlere sahne olmasını bekliyor. Hükümetin sektöre yönelik tüketimi kısma adımlarını ise şöyle yorumluyor:

“Yatırım yapacak daha iyi bir araç yok. Gayrimenkul Türkler için her zaman tercih edilen bir araç. Güvenli firmaların projeleri değer kazanmaya devam edecek. Tüketimin çok etkileneceğini düşünmüyorum.”

Bu arada Tepe İnşaat’ın tüm projelerinden sorumlu olan Hayal Olcay, “Projelerin bir kadının elinden geçmesi farklılık yaratıyor mu?” sorumu ise şöyle yanıtlıyor:

“Konutun potansiyel müşterisi kadınlar. Tercihleri önemli rol oynuyor. Projeleri ise genellikle erkekler yapıyor. Projelerin bir kadın gözünden incelenmesi tabii ki farklılık yaratıyor. ”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-luks-konut-ve-ofise-ilgi-patladi_86369.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!