Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Ankara'da Ölümlü Kazalara Sebebiyet Verecek 500 Bin Kombi Var'

TERMOSAN Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnan, doğalgazın Türkiye'ye geldiği yıllarda takılan ilk kombilerin teknolojik açıdan çok geri kaldığını ve can güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.

yapi.com.tr/AA
'Ankara'da Ölümlü Kazalara Sebebiyet Verecek 500 Bin Kombi Var'

TERMOSAN  Mühendislik'in Yönetim Kurulu Başkanı Suat İnan, tüm binalarda ısı yalıtımının  yapılmasıyla Türkiye'nin enerji tüketiminde 10-12 milyar dolarlık tasarruf  sağlanabileceğini belirtti.

İnan, yaptığı açıklamada, ısı yalıtımı sayesinde  mekanların daha az enerji tüketilerek ısıtılabildiğini ifade etti.

Yalıtımın sadece ısınma için değil, soğutma amacıyla da yapıldığına  işaret eden İnan, "Çıplak binalardan kaynaklanan yıllık enerji kaybımız 10-12  milyar dolar. Dolayısıyla tüm binalarda ısı yalıtımının yapılmasıyla Türkiye'nin  enerji faturasında 10 ila 12 milyar dolarlık tasarruf sağlanabilecek. Türkiye'de  12 milyar dolarla çözemeyecek problemimiz yok." diye konuştu. İnan, yalıtım sayesinde enerji ithalatının da yüzde 20 azalabileceğini  bildirdi.

Değiştirmezse evin gazı  mühürleniyor

Kombilere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İnan, doğalgazın  Türkiye'ye geldiği yıllarda takılan ilk kombilerin teknolojik açıdan çok geri  kaldığını ve can güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.

Zaman zaman basına kombi kaynaklı zehirlenmelere ilişkin haberlerin  yansıdığına işaret eden İnan, "Ankara'da ölümlü kazalara sebebiyet verecek 500  bin kombi var. Bu kombilerin değişimi geçen sene başladı. Artık keyfiyete  bırakılmıyor." dedi.

İnan, özellikle bacaları ve kombisi standartlara uygun olmayan evlerin  riskle karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, "Bunların kayıtları var. Ekipler  gidip 3 haftaya kadar süre veriyor, gerekli işlemler yapılmamışsa evin gazı  mühürleniyor." ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-olumlu-kazalara-sebebiyet-verecek-500-bin-kombi-var_158326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!