Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara'da "Yeşil Alanlar Artmalı"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, belediyecilik ile ilgili çalışmalarını ve planlanan projelerini açıkladı.

yapi.com.tr
Ankara'da "Yeşil Alanlar Artmalı"

Ak Parti ve MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV’de Veyis Ateş’e projelerini anlattı. Özhaseki’nin açıklamalarının bir bölümü şu şekilde;

Belediyecilikte bazı kuralların olduğunu ve 30 kişilik bir ekiple çalıştıklarını kaydeden Özhaseki, yaptıkları anketle vatandaşa beklentilerini ve şikayetlerini sorduklarını anlattı ve taleplere göre işi bilen mimar, mühendis, şehir plancıları, çocuk psikologları, ticaret erbabı grupla 11 ara başlık belirlediklerini belirtti. En büyük sorunun trafik olduğunu, bir konunun da millet bahçeleri olduğuna değindi.

Yeşil alan artmalı
Trafiğin Ankara için de bir sorun olduğunu ancak insanların daha çok sosyal projeler beklediğini belirten Özhaseki, yeşil alanların artırılması gerektiğini, Millet bahçeleri için çalıştıklarını belirtti. Gençler ve kadınlar için ne yapabileceklerini düşündüklerini söyleyerek, 21 yıllık belediye başkanlığı, bakanlık süresince kendini yenileyen ve dünyayı takip eden bir insan olduğunu, ilçe detaylarına girerek binden fazla projeyi yazdıklarını belirtti.

Çocuk köyü projesi
Kendisini en çok heyecanlandıran projenin “Çocukköy” olduğunu belirterek, çocuk köyünün çocukları geleceğe hazırlayacak bir köy olacağını, 100’e yakın etkinlik olacağını söyledi. Çocukların oyun oynayıp, bir taraftan da hayata hazırlanacaklarını belirtti. Projenin bir tek Kanada’da olduğunu ve projeyi geliştirdiklerini, bütün şehirlerin bu projeyi kopya edeceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-yesil-alanlar-artmali_170934.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!